Samsung plánuje nový druh autentizace. Skenovat se bude celá dlaň

samsung dlan autentizace

Samsung si nechal patentovat nový druh autentizace, který by měl fungovat na principu skenování celé dlaně. Jde tak po skenování prstu nebo sítnice o další způsob, který by se mohl v budoucnosti rozšířit.

Čtení z dlaně díky Samsungu

Novodobé čtení z dlaně by mohl přinést Samsung. Ukázal to nový patent korejské společnosti. Zajímavé je také použití této autentizace. Nemělo by to fungovat jako náhrada skenování prstu, ale třeba přitom, když zapomenete heslo. Odpovídání na různé bezpečnostní otázky není ideálním řešením a pro hackera nemusí být problém je přelstít.

autentizace samsung bezpecnost

Novinka od Samsungu má fungovat tak, že při zapomenutí hesla vám začne telefon pomocí fotoaparátu skenovat dlaň. Pokud telefon pozná vaše unikátní čáry a rýhy na dlani, tak vám napoví odhalením několika písmem tak, abyste dokázali pochopit výsledné slovo, kterým se dá obnovit heslo. Bez vaší dlaně by se tak cizí člověk vůbec nedostal k obnově hesla.

Do budoucna je tu určitě možnost pro vylepšení, a to implementací hloubkového snímání, aby se tak tato autentizace mohla využít například jako elektronický podpis. Zatím není jasné, kdy se v telefonech tato funkce objeví, prozatím je to stále jen patent. Každopádně jedná se o jednoduchý koncept, který není tak složitý, jako třeba implementace čtečky otisků prstů do displeje.

Jaký druh autentizace používáte nejčastěji?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)