Menu

Samsung plánuje nový druh autentizace. Skenovat se bude celá dlaň

Samsung si nechal patentovat nový druh autentizace, který by měl fungovat na principu skenování celé dlaně. Jde tak po skenování prstu nebo sítnice o další způsob, který by se mohl v budoucnosti rozšířit.

Čtení z dlaně díky Samsungu

Novodobé čtení z dlaně by mohl přinést Samsung. Ukázal to nový patent korejské společnosti. Zajímavé je také použití této autentizace. Nemělo by to fungovat jako náhrada skenování prstu, ale třeba přitom, když zapomenete heslo. Odpovídání na různé bezpečnostní otázky není ideálním řešením a pro hackera nemusí být problém je přelstít.

autentizace samsung bezpecnost

Novinka od Samsungu má fungovat tak, že při zapomenutí hesla vám začne telefon pomocí fotoaparátu skenovat dlaň. Pokud telefon pozná vaše unikátní čáry a rýhy na dlani, tak vám napoví odhalením několika písmem tak, abyste dokázali pochopit výsledné slovo, kterým se dá obnovit heslo. Bez vaší dlaně by se tak cizí člověk vůbec nedostal k obnově hesla.

Do budoucna je tu určitě možnost pro vylepšení, a to implementací hloubkového snímání, aby se tak tato autentizace mohla využít například jako elektronický podpis. Zatím není jasné, kdy se v telefonech tato funkce objeví, prozatím je to stále jen patent. Každopádně jedná se o jednoduchý koncept, který není tak složitý, jako třeba implementace čtečky otisků prstů do displeje.

Jaký druh autentizace používáte nejčastěji?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

Jakub Spišák

5.12.2017 12:51

Takže uz maju odtlacky prstov zo starych zariadeni. kupim si novy, a budu mat uz aj dlan. Maju fotky mojej tvare z fotoaparatu. hmmm. premyslam co este nemaju. Maju uplne vsetko, cim sa da identifikovat jedinec.

Nikdo16

5.12.2017 13:23

Ještě jim bude chybět lejno.. Ale podle mě za chvíli bude nějaká autentizace co ho bude vyžadovat…

Tomini

Tomini 1

5.12.2017 15:46

Co bude další?
Sken řitního otvoru?
Aha…Nikdo16 měl podobný nápad :D

Radim_hanousek

Radim Hanousek -18

5.12.2017 21:43

Panove uz jen kalisek na sperma ;) Ale silne verim ze 90% teto populace zase bude jasat jak je to bezva atd. Jojo tajne sluzby propojene s donucenim s vyrobci to je veda …. ;)
Jen kdyz se clovek zamysli nad myslenkou ze by k vam pristoupil napr. Clovek od PCR a chtel po vas biometricke parametry tak kazdej rekne hovno nasrat. A pak prijde pojebanej vyrobce s kokotinou do fonu na biometriku okeca to jak bezvadne je to na odemykani zarizeni a vsichni jsou v klidu a jasaji …… Proste ovce no.

got2

5.12.2017 23:13

Všem zdejším diskutujícím : Pokud vám vadí otisk prstu, dlaně a různé další biometrické údaje, nikdo vám nebrání koupit si “hloupý” telefon. Na Ebay je jich spousta, baterie se dá vyndat, pohoda, klídek 😎

nosac

6.12.2017 6:52

Jakub Spišák, zapomněl jsi na DNA, pak budou mít všechno. Ale jak píše got2, nikdo Vám nebrání… a čeho se bojíte? Že jste někde něco ukradli? To spíš se zamyslete kdo všechno archivuje brouzdání po netu apod.

Uni

uni -86

6.12.2017 8:37

got2: Proč hned hloupý telefon, prostě na tom chytrém nadále užívat heslo ne? ;)

RSS (komentáře k článku)