Menu

Samsung a Oculus pracují na novém VR headsetu

Společnosti Samsung a Oculus se rozhodly spojit síly a vytvořit nový VR (virtual reality) headset. Projekt by měl fungovat asi takhle – Oculus bude dělat to, co umí nejlépe, tedy starat se o vývoj softwaru a uživatelského rozhraní. Samsung dodá to, co umí nejlépe oni – vysoko kontrastní OLED displej příští generace. Je to tedy vlastně výměnný obchod – technologie za technologii. Mezitím Oculus samozřejmě nepřestane pracovat na svých vlastních projektech, ale pokud chce mít nejlepší VR headset na trhu, potřebuje k tomu Samsung, alespoň jejich displeje.

Samsung-VR-Headset

Jak je vidět na obrázku, na novém VR headsetu je doslova něco divného – a není to vtip. V tomto případě je to hardware, který Samsung používá. Nejde o nový speciální displej, který společnost nabízí Oculu, ale celý smartphone, který chce Samsung vložit do headsetu namísto displeje. Není to tak nepraktické, jak se na první pohled zdá. Vývojáři se brání, že právě tímto způsobem se drasticky sníží náklady, protože nebude potřeba do VR headsetu integrovat velkou spoustu hardwaru. Stejně tak by mohl být využit i fotoaparát samotného smartphonu. Obrovskou nevýhodou tohoto plánu je samozřejmě baterie – pokud by totiž měla živit i headset, samozřejmě by nestačila. Jak říkají vývojáři, samotný software je stále v beta fázi. Co se týče ovládání, společnosti testují prozatím vše od pohybů hlavy až po hlasové pokyny. Zatím není jisté, čím bude VR headset nakonec ovladatelný a kdy jej společnosti vypustí do světa, i když plány znějí, že do konce tohoto roku.

Zdroj: androidandme

 

Komentáře

Jakub Topič

1.6.2014 18:11

Aha, takže nyní cena Oculu nebude pouze 6 tisíc, jak momentálně stojí dev kit, ale ještě k tomu potřebujete smartphone za 20 :-D

Barpob

Barbora Pobříslová 0

1.6.2014 18:37

Jakub Topič: Prostě Samsung :-D

V0J7A

V0J7A 0

z aplikace
1.6.2014 18:55

Marketing

Lexon

Lexon

z aplikace
1.6.2014 23:26

No občas se objeví případy, kdy explodovala baterie v telefonu (ať už originální nebo ne) a popálila dotyčného na noze. Nechci vědět co se stane až telefon exploduje po přehřátí před očima. A taky mít takovou váhu na nose nebude nic příjemného. Už teď blbě snáším obyč 3D brýle déle než dvě hodiny.

Barpob

Barbora Pobříslová 0

2.6.2014 7:48

Lexon: Dobrý postřeh, když si představím váhu např. Galaxy S5, což je nějakých 150 g plus k tomu samotný headset, bude to pro oči pěkný náklad.

Risak

risak 0

z aplikace
2.6.2014 10:10

to je ale piiic*****

Petr

Petr

1.5.2015 13:59

Mám je a je to skvělá záležitost;-) Rozhodně doporučuji.

RSS (komentáře k článku)