Samsung pracuje na 600 MPx fotoaparátu. Unikla o něm spousta informací

samsung fotoaparát galaxy s30

Dle jednoho z nejuznávanějších leakerů Ice Universe, který by měl mít kontakty přímo ve společnosti Samsung prý jihokorejský gigant pracuje na 600 MPx fotoaparátu. Své informace navíc i podložil. Spolu s touto informací totiž vypustil také snímek z prezentace či nějakého interního dokumentu, kde se o takovém snímači skutečně hovoří.

Samsung pracuje na 600 MPx fotoaparátu

Máme tedy dostatečný důvod věřit tomu, že nejde o ledajaký výmysl. Tento snímek totiž odkrývá spoustu informací, což nebývá u leaků úplně obvyklé. Jasně, většinou v dokumentech/fotkách zazní zmínka o dané věci, ovšem toto je zcela jiný případ. Na prezentovaném snímku totiž můžeme vidět vše od specifikací až po důvod, proč Samsung takový snímač dělá.

Samsung pracuje na 600 MPx fotoaparátu

Vzhledem k tomu, že natáčení ve 4K, potažmo 8K rozlišení se stává běžným standardem bude chtít Samsung docílit i kvalitnějšího videa. Práce má ale před sebou spoustu. Senzor ISOCELL 600 MP nepřijde v dohledné době, jelikož musí firma vyřešit problém se velikostí. Ta by měla zabírat přibližně 12 % zadní strany telefonu a senzor by vyčníval asi o 22 mm. Spekuluje se o tom, že první telefon s tímto senzorem bude představen přibližně za dva roky.

Jak by se dal využít takový snímač v telefonu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)