S odstoupením od smlouvy u operátora nespěchejte. Od dubna to bude zdarma

odstoupením od smlouvy u operátora

Snad každý z nás se někdy setkal s nepříjemnostmi ohledně svého mobilního operátora. Odstoupením od smlouvy u operátora se však stále zavazujete k uhrazení jedné pětiny ze všech paušálních částek, které zbývají doplatit do konce smlouvy. Pokud tedy platíte 500 korun měsíčně a máte 12 měsíců do konce smlouvy, musíte za odstoupení zaplatit 1 200 korun. Od dubna bude ale všechno jinak.

Nová novela Zákona o elektronických komunikacích zakazuje operátorům účtování si pokut za předčasné vypovězení smlouvy. Bude platná od 1. dubna 2020 a tak si můžete snadno spočítat, zda se vám vyplatí smlouvu vypovědět teď, nebo čtyři měsíce počkat. Pokud by po vás přesto operátor nějaké peníze chtěl, můžete jej zcela legitimně odkázat na ústavní soud, který si to s ním vyřeší.

Podobnou praktiku už T-Mobile jednou zkusil. Před rokem 2014 jste totiž museli uhradit paušální částky v plné výši a tehdy se operátor ohrazoval tím, že novela zákona vznikla až po uzavření daných smluv. U soudu však neuspěl a byl povinen zákazníky pustit za jednu pětinu paušálních částek.

Měli jste někdy problém s odstoupením od smlouvy u operátora?

Zdroj: e15.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)