Rychlý tip: Prozkoumejte Himaláje v nové Google hře

himalayas-google-hry-rychly-tip

Google Mapy jsou vůbec nejužitečnějším nástrojem současnosti. Nalézt restauraci i s recenzemi v neznámém prostředí, dojet na dovolenou, neztratit se ani v temných uličkách a prohlédnout si památky celého světa nikdy nebylo snazší. I díky podkladům z Google Map si můžete zahrát třeba fenomén Pokémon GO – nebo vyzkoušet zbrusu novou hru přímo od Googlu – Verne: The Himalayas. Se stopadesátimetrovým Yettim v ní prozkoumáte rozlehlé pohoří s nejvyšší horou světa přesně podle skutečnosti.

Google hra The Himalayas vás zavede do srdce Himalájí

Samotná novinka možná není na první pohled natolik vzrušující – rozhodně však stojí za vyzkoušení. Nový počin od vývojářské Google divize Creative Lab, která má na svědomí i další méně známý aplikace, (například tapety Meter nebo VR prohlídku studií Abbey Road) staví zejména na grafice a netradičním prvku. Ten spočívá v umístění hry do reálně existující lokace odpovídající satelitnímu zmapování.

V samotné hře se proměníte v mýtického Yettiho, který má pro rychlejší procházení pohoří a lepší rozhled celých 150 metrů. Pohybovat se můžete jak po svých, tak využít i moderní pomůcky v podobě jetpacku a dalších vychytávek.

Váš úkol není nikterak náročný a oddechovka se sestává pouze ze zkoumání, objevování a zírání. Kromě anglického komentáře s různými fakty a zajímavostmi si ve chladné krajině můžete zabruslit na zamrzlém jezeře, nahánět jaky nebo si zahrát na himalájské nástroje. Hra je vhodná jak pro děti díky své nenáročnosti, tak pro větší hráče, které potěší povedená grafika a možnost prozkoumat reálné prostředí. Zajímavý počin prozatím sbírá velmi kladná hodnocení a na Google Play titul zdobí 4,7 hvězdiček.

rychle-tipy-svet-androida-hry
Verne: The Himalayas
Verne: The Himalayas

Další rychlé tipy na super Android hry:

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)