Aplikace Android Auto nabízí rychlostní limity. Taky už je vidíte?

rychlostní limity v Android Auto

Více než rok jsou v mobilní aplikaci Google Maps dostupné rychlostní limity a upozornění pro lepší přehled na silnici při navigování tímto nástrojem. Jde o skvělé informace, které nás udržují dále od pokut a hlavně ve větším bezpečí na cestách. Google převzal tuto funkci z klasických navigací, kde jsme na ni byli zvyklí roky. Upozornění na displeji pomůže například v případech, kdy jsme mohli značku přehlédnout. Rozvášněné řidiče zase může vizuální informace trochu krotit. Kupodivu se ale tato funkce doposud nepodívala také do aplikace Android Auto, která je k tomuto účelu vlastně předurčena. Jak se zdá, rychlostní limity se v Android Auto začínají objevovat. Případně je delší dobu vidí jen někteří uživatelé.

android auto

Příchod novinky hlásí lidi na Redditu. Zajímavé je, že k aktuálnímu příspěvku o zavedení novinky někteří uživatelé píšou, že už ji vidí několik měsíců. Jiní ji zase zatím vůbec nezahlédli. Přitom jde o lidi z různých koutů světa. Zdá se tedy, že je funkce nějak náhodně spuštěna u různých uživatelů. Možná kvůli probíhajícímu testování. Rychlostní limity mohou, stejně jako v Google Mapách, pochopitelně fungovat jen v místech, kde jsou k tomu potřebná data. V ČR není automobilová aplikace od Googlu oficiálně ke stažení, ale nebojte, můžete se k ní v pohodě dostat z alternativních zdrojů. Šťastnou cestu!

Taky už máte rychlostní limity v Android Auto?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)