Rychlé odpovědi přímo v notifikacích? Již brzy díky aplikaci Google Reply

rychle odpovedi

Pokud jste zaregistrováni do testování novinek z Google Area 120, tak vám včera večer pravděpodobně přišla pozvánka k testování aplikace Reply. Ta by měla umožnit chytré a rychlé odpovědi pro většinu chatovacích aplikací i mimo ekosystém Google.

Rychlé odpovědi se možná brzy rozšíří

Google informoval o této funkci v emailu, který nám rovněž do redakce došel. Pokud se dostaneme i do finálního testování, tak se budete moct těšit na první dojmy z této aplikace. Prozatím si musíme vystačit s tím, co Google prozradil v mailu.

Pozvánky přišly z divize Googlu s názvem Area 120, která má na starost experimentální funkce a aplikace. Novinka s názvem Reply má umožnit rychlé odpovědi v podstatě jedním kliknutím, a to u většiny aplikací, které používáte. Zveřejnily se obrázky, jak by to mohlo vypadat u aplikací Hangouts či Zpráv pro Android.

Rychlé odpovědi mají hodně blízko k těm v Google Allo. V budoucnu by se například mohly využít k automatickému odeslání zprávy, že zrovna řídíte. Případně když dostanete důležitou zprávu, tak vás může upozornit i když máte telefon v tichém módu. Pokud jste na dovolené, tak Reply by to mělo poznat a odepsat pracovním zprávám.

Momentálně by Reply mělo fungovat se službami jako Hangouts, Allo, Whatsapp, Facebook Messenger, Android Messages, Skype, Twitter a Slack. Pro nás tak může být jediná škoda, že čeština pravděpodobně nebude podporována, alespoň ne od začátku, ale až někdy v budoucnu, kdy se strojové učení Google naučí mnohem lépe zpracovávat a chápat náš jazyk.

Jste často v situacích, kdy by se vám hodily rychlé odpovědi?

Zdroje: gsmarena.com, vlastní

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)