Huawei P40 lite rozebrán na kusy. Jak by se měnila například baterie?

rozebrání Huawei P40 Lite

YouTube kanál PBKreviews se pustil do doslovného rozebírání dalšího nového smartphonu. Na operační stůl se tentokrát dostal nedávno představený “odlehčený” Huawei P40 Lite. Postupně z něj zmizel zadní kryt a po odšroubování asi dvacítky šroubků také všechny vnitřní moduly. Na videu je krásně vidět, jak složitá by byla případná výměna baterie či displeje. Záznam rozebrání Huawei P40 Lite také ukazuje, že je možné ze základní desky telefonu možné odejmout jak přední, tak i jednotlivé čtyři zadní objektivy. V nejpokročilejší fázi rozebrání je ve videu vidět vlastně jen rámeček a v něm usazená obrazovka. Podle všeho je i v tomto stadiu telefon velmi pevný a odolný proti ohybu.

Rozebrání Huawei P40 Lite ukázalo na zajímavý fakt, že nabíjecí a komunikační USB-C konektor je stejně jako jack pro sluchátka obalen na desce ochrannou gumovou vrstvou. Telefon přitom oficiálně nemá certifikaci pro voděodolnost. Jak už jsme ale u čínských telefonů v podstatě zvyklí, mnohé z nich voděodolné do určité míry jsou, jen to nemají oficiálně posvěceno certifikátem. Další zajímavostí ve videu je poměrně dobře vzdorující baterie, které se z jejího hnízdečka moc nechce. Jinak lze náročnost rozebrání tohoto nového Huawei telefonu považovat za velmi nízkou. V podstatě jde jen o pár dobře zpracovaných a efektivně napojených modulů.

Rozebírali jste někdy váš telefon? Šlo to taky tak lehce?

Zdroj: PBKreviews

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)