Rozdíly v Top 10 aplikací pro iPhone a Android

Gold top 10 winner

Proč uživatelé iPhone stahují nejvíce hry, zatímco na platformě Android dominují užitečné nástroje?

Název sám o sobě zavání provokací a je pravděpodobné, že následující srovnání vyvolá vlnu diskuzí. Je nesporné, že Google Android i Apple iOS mají mnoho společného. iOS je na trhu o něco déle než systém se zeleným robotem ve znaku, a většina dobrých aplikací na něm už nějakou dobu funguje, zatímco pro Android jich ještě celá řada není k dispozici. Samozřejmě mnoho kvalitních her a programů již bylo portováno či přímo vytvořeno i pro platformu Android. Mezi oběma rivaly je jeden velmi podstatný rozdíl – root. Možnost přístupu ke skrytým datům, změny systémových souborů, aplikování témat a další funkce na jablečných telefonech nenajdete. K využití plného potenciálu se na iPhonu dostanete až po provedení jailbreaku. Widgety, vlastní ikony, motivy, či instalace programů mimo App Store jsou na iPhonu bez jailbreaku nemožné. Je takřka nesporné, že celá řada uvedených operací (včetně rootu) je na Androidu jednodušší.

Rozdíly mezi tím, co používají uživatelé telefonů s iOS a s Androidem jsou viditelné na první pohled. Tak například: druhou nejstahovanější aplikací na Android Marketu je ROM Manager. Dále můžeme jmenovat například v pořadí devátý Titanium Backup, sedmý Set CPU, nebo třetí Root Explorer. Pokud to srovnáte s první desítkou aplikací pro iOS, zjistíte, že v ní nenajdete nic jiného než hry. Přesvědčte se sami:

Top 10 aplikací pro iOS

 1. Angry Birds
 2. Angry Birds Rio
 3. Tiny Wings
 4. Fruit Ninja
 5. Where’s Waldo?
 6. Tetris
 7. Words With Friends
 8. The Sims 3
 9. Cut The Rope
 10. Plants Vs. Zombies

Top 10 aplikací pro Android

 1. Beautiful Widget – sada rozšíření funkcí plochy
 2. Rom Manager * Premium * – správce ROMek
 3. Root Explorer – správce souborů s přístupem k systému
 4. Fruit Ninja – hra
 5. Better Keyboard – alternativní softwarová klávesnice
 6. Robo Defense – hra
 7. SetCPU – nastavení rychlosti procesoru
 8. WeatherBug Elite – aplikace na předpovídání počasí
 9. Titanium Backup Pro – záloha telefonu
 10. Power AMP *Full Version* – multimediální přehrávač

Srovnáte-li tyto seznamy, můžete dojít k závěru, že zatímco u uživatelů Apple letí nejrůznější hry, majitelé telefonů s Androidem preferují užitečné aplikace, kterými mohou ladit a vylepšovat své telefony.

Myslíte si, že by to dopadlo jinak, pokud by Apple umožnil snadný jailbreak? Je jednoduchá možnost rootu a získání nadvlády nad systémem to, co dělá Android silným a zajímavým v segmentu chytrých telefonů? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem! Podle nás se jedná o zajímavý způsob, jak porovnat dvě nejsilnější platformy současnosti.

Zdroj: Droid Life via Retrevo Blog.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (51)