TOPlist

Řidičák nebo občanský průkaz přímo v Androidu? Google plánuje zajímavou funkci

ridicak android r

Google pracuje na podpoře identifikačních karet jako je řidičák nebo občanský průkaz. V budoucích verzích Androidu by se tyto a jiné průkazy mohly nahrát do telefonu a mohli byste je mít vždy u sebe. Nová funkce dokonce bude fungovat i v případě, pokud telefon nebude mít dostatek energie na zapnutí.

Řidičák nebo občanský průkaz v telefonu? Blízká budoucnost, ukazuje Google

Novinku objevili poprvé lidé z XDA. Část kódu ukazuje to, co nové API IndetityCredential bude umět. Technické detaily chystaného rozhraní jsou hodně složité a komplikované, proto níže přinášíme značně zjednodušený popis. Jedno je jisté, v Androidu Q se tato novinka neobjeví. V první řadě k podpoře musí mít telefon extra zabezpečení a prvky oddělené od systému.

android r ridicak doklady prukazy

To pro Google nebude problém, protože již od vydání Pixelu 2 tohle splňují. Horší to bude u jiných značek. Musí se totiž splňovat různé bezpečnostní standardy, aby se v telefonu mohly uchovávat osobní průkazy a doklady. Počítá se již rovnou s podporou NFC pro rychlé odeslání údajů, například při kontrole policií.

Problém je tu rovněž s tím, že v Česku potřebná digitalizace v těchto oblastech ještě neproběhla a je několik let daleko. Rozhodně ale to zní zajímavě, že bychom jednou měli všechny doklady i dokumenty u sebe v telefonu. Jelikož placení telefonem už se masově rozšiřuje, za pár let už se může stát, že peněženka nebude vůbec třeba a vše nahradí telefon.

Uvítali byste tuto funkci v Androidu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)