TOPlist

Režim letadlo oficiálně skončí. Na území EU bude rychlý 5G internet i v letadlech

EU režim letadlo konec

Pokud jste někdy cestovali jakýmkoliv dopravním letadlem, jistě jste se setkali s žádostí, abyste svůj telefon, tablet a počítač přepnuli do režimu letadlo. Je zvláštní, že i v dnešní době je používání internetu v letadle velice omezené. Není dostupný zdaleka u všech letů, především pak těch kratších a když ano, připojení bývá extrémně pomalé a drahé. Nedávno jsme se dozvěděli, že revoluci v této oblasti chystá Muskův Starlink. Nyní se k němu přidává také EU, která nařídila všem členským zemím zpřístupnění frekvenčního 5G pásma pro letadla do 30. června roku 2023.

Cestující, kteří budou létat s leteckými společnostmi na území EU nebudou muset během letu přepínat své mobilní zařízení do režimu letadlo. Lidé tak budou moci během letu volat a používat telefon tak, jak jsou zvyklí i na zemi. To zahrnuje i používání datově náročných aplikací, jako je třeba YouTube, Netflix a další streamovací platformy. V letadlech prý můžeme očekávat rychlost vyšší než 100 Mb/s.

SpaceX Announces In-Flight WiFi Service with 500-Mbps Speeds

SpaceX Announces In-Flight WiFi Service with 500-Mbps Speeds

Zároveň je ale možné, že bude rychlost závislá na výšce letu a povětrnostních podmínkách. Je navíc více než pravděpodobné, že si za internet v letadle řeknou operátoři další peníze, nebo dostatečně velký roamingový balíček. Doba, kdy bude internet běžně dostupný i v letadlech se ale neúprosně blíží.

Jak se těšíte na internet v letadlech?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)