Revolut recenze: jak šetřit bez poplatků nejen u nás?

revolut recenze

Bankovní služba Revolut je tu s námi již nějaký ten pátek a i u nás začíná být čím dál tím populárnější. Vyplatí se nejen uživatelům, kteří často cestují a platí v zahraničí, má totiž spoustu dalších skvělých funkcí. Jednou z hlavních výhod této služby je fakt, že je zde bezplatné předplatné, které vás nic nestojí. Můžete si také vybrat, zda máte zájem o virtuální kartu, nebo zda vám má společnost na vaši adresu zaslat fyzickou. Jaká tedy vlastně služba je a komu se vyplatí?

Obsah recenze

Komu se Revolut vyplatí?

Pokud často cestujete, je Revolut pomalu povinností. Pokud u sebe neradi nosíte větší hotovost a nebaví vás neustále směňovat peníze ve směnárnách, službu si zamilujete. Vyplatí se však i ostatním lidem. Všeobecně se dá říci, že se vyplatí všem, kteří často platí skrz svou kreditní či debetní kartu, platí v zahraničních internetových e-shopech nebo rádi využívají ke správě svých financí mobilní aplikaci.

Introducing Revolut

Introducing Revolut

Převody měn

Vrhněme se na jednu z hlavních výhod teto služby a to jsou zajisté výhodné kurzy. Na samotných stránkách naleznete informaci o tom, že se Revolut snaží nabídnout ten nejlepší možný kurz, který se mění v reálném čase. Co se týče normálních bank, ty si účtují od 1 do 4 %, za každou platbu, což je poměrně dost. Samozřejmě lze získat i speciální účty, kde lze směnit výhodněji, ale k tomu se musíte sami dostat a aktivně se zajímat, což u Revolutu neplatí. V principu existují dva možné způsoby, jak platit. Buď rovnou se svou Revolut kartou, která převede peníze ve chvíli, kdy zaplatíte, nebo si je můžete směnit dopředu. Pokud je zrovna výhodný kurz, není nic jednoduššího než měnu koupit a později s ní platit. Pozor si však dejte na víkendy, kdy si služba z důvodu zavřeného Forex Marketu účtuje poplatky od 1 do 3 %.

Mobilní aplikace Revolut

Prostředí celé aplikace je velmi přehledné a jedná se o vůbec nejlepší možnost, jak spravovat své finance. Přesně totiž uvidíte, za co své peníze utrácíte. Existuje zde totiž velká spousta kategorií, kam se vám jednotlivé platby přiřazují. Dali jste si dobrý oběd? Pak vaše útrata zamíří do možnosti Jídlo. Koupili jste si lístek na autobus? Pak uvidíte částku v kategorii Doprava. Možná se tak začnete více zamýšlet nad tím, za co své peníze utrácíte nejvíce. Možná vás to i motivuje více si vařit doma nebo přestat kouřit. Chválíme také českou lokalizaci, která je v aplikaci Revolut na výborné úrovni. Nedochází k chybnému skloňování a nenašli jsme ani žádné gramatické chyby.

Revolut
Revolut

Revolut Tarify

Pokud si službu chcete nejprve vyzkoušet, rozhodně zvolte tarif Standard. Ten je totiž zcela zdarma až na to, že pokud máte zájem o fyzickou platební kartu, zaplatíte za její doručení 99 Kč (v ostatních tarifech je doručení zdarma). Revolut nicméně nabízí celkem tři tarify.

revolut ceny tarifů

1. Revolut Standard – poplatek za doručení a jistá omezení

Tarif Standard limituje měsíční transakce na 120 000 Kč. Co se týče výběrů z bankomatů, můžete měsíčně vybrat 4 500 Kč zdarma, poté vám Revolut naúčtuje poplatek ve výši 2 % z každého výběru. Tzv. Turbo platby stojí 140 Kč a v tomto tarifu nepočítejte ani s žádným cashbackem, což však vzhledem k tomu, že je zdarma dává smysl. Zaplatit si můžete také základní cestovní pojištění, které vás vyjde na 29 Kč za den.

2. Revolut Premium – dostupné kryptoměny

Prostřední tarif Premium vyjde na 175 Kč měsíčně a vyplatí se uživatelům, kteří mají zájem o bonusové služby, nebo často vybírají v zahraničních bankomatech vyšší částky. Zde vyberete až 9 000 Kč, poté si Revolut účtuje stejně jako v prvním případě 2 % za každý výběr. Výhodou je cestovní pojištění zdarma na dobu 40 dnů, lepší zákaznická podpora či zpřístupnění kryptoměn. Ty můžete jak nakupovat, tak i prodávat. Navíc není omezen limit měsíčních transakcí. Pokud si předobjednáte tento tarif, máte také zaručené expresní doručení karty zcela zdarma. Vstup do letištních loungů vás vyjde na 350 – 800 Kč na jednu osobu.

3. Revolut Metal – kovová karta zdarma

Pokud chcete to nejlepší, je zde tarif Metal, který stojí 299 Kč měsíčně. Od ostatních se budete také lišit speciální kovovou platební kartou, která vypadá mimochodem opravdu dobře. A hlavní výhody? Ze zahraničních bankomatů můžete zdarma vybrat až 16 500 Kč, dále následuje tradiční 2% Revolut poplatek. Máte navíc přístup ke speciálnímu cashback programu, který je ve vybraných zemích až 1%, takže pokud jste nepřetržitě na cestách, můžete i slušně ušetřit. Navíc můžete jednou za rok vstoupit zcela zdarma do letištních loungů. Ostatní podmínky jsou stejné jako u Premium programu.

The Making of Revolut Metal 💳

The Making of Revolut Metal 💳

Ušetřete s Revolut Trezor Vaults

Tato funkce je pro mě osobně jednou z těch vůbec nejzajímavějších. Revolut Trezor Vaults vás totiž donutí spořit peníze bez toho, aniž byste o tom pomalu věděli. Můžete si nastavit, kolik peněz se vám z každé platby zaokrouhlí nahoru a pokud často platíte kartou, sami uvidíte, kolik peněz se dá ušetřit i za jediný měsíc. Funguje to tak, že si vytyčíte a pojmenujete svůj cíl (například nový telefon, oprava laku na autě, sluneční brýle, nová myš…) a stanovíte si přesnou částku. Poté cokoliv zaplatíte se vám zaokrouhlí nahoru.

Pokud půjdete na jídlo, které vás vyjde na 175 korun, ve skutečnosti vám to strhne 200 korun a zbylých 25 korun se vám převede na vaší vysněnou věc. Stejně tak pokud půjdete do supermarketu a nákup bude stát 587 korun, ve skutečnosti zaplatíte 600 korun, zaplatíte cigarety za 95 korun, Revolut strhne 100 korun a další podobné denní scénáře. Pokud si chcete svůj cíl navíc splnit rychleji, lze strhávat i více peněz. Takto nenásilná forma šetření peněz bez toho, aniž byste o tom věděli vám totiž může za jediný měsíc ušetřit i několik tisíc korun, které byste jinak utratili za něco jiného. Za mě tedy rozhodně skvělá funkce, kterou bych mimochodem uvítal i u komerčních bank.

Revolut Split-bill – nerozdělujte účet

Další skvělou funkcí je Split-bill. Pokud často chodíte s kamarády/přítelkyní (za kterou nechcete neustále utrácet) na pivo, kafe, obědy či do kin, tuto funkci rozhodně oceníte. Pro obsluhující totiž neexistuje moc otravnějších věcí, než rozdělování účtů. Skrz tuto funkci vytvoříte platbu, zadáte, kolik má kdo zaplatit (nebo to lze automaticky rozdělit rovným dílem, a odešlete žádost ostatním. Ve chvíli, kdy ji přijmou se všem strhne tolik, kolik zaplatí ale ve skutečnosti platí jeden člověk dohromady. Skvělé! Jen musíte ostatní přesvědčit, že Revolut stojí za vyzkoušení.

Resumé

Revolut je bezpochyby zajímavou finanční službou, kterou by si měl vyzkoušet každý cestovatel, ale i člověk, který rád šetří nebo se jinak zajímá o své finance. Nabízí výhodné převody měn, přehlednou aplikaci ale i další zajímavé funkce jako výše zmiňovaný Trezor Vaults či Split-bill. Zkrátka vám pomáhá šetřit peníze. Pokud vás zaujme, budete ke správě svých financí používat výhradně něj a na svou výchozí banku a její aplikaci rychle zapomenete. A to i přesto, že některé banky mají v dnešní době poměrně fajn aplikace.

Klady

+ Výhodné kurzy
+ Nabízí tarif zdarma

+ Skvělá aplikace 
+ Česká lokalizace
+ Nákup kryptoměn
+ Šetření peněz

Zápory

– Horší kurzy o víkendu

Používáte službu Revolut? Jaký na ní máte názor?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)