TOPlist

Xiaomi, Oppo a Alibaba posílají do světa respirátory a další materiály

respiratory-z-ciny-xiaomi-oppo-alibaba

Je vidět, že Čína cítí zodpovědnost za následky vzniku nákazy nemocí Covid-19 (více či méně od úřadů po soukromé firmy) a snaží se zbytku světa v aktuální pandemické krizi pomoci. Důkazem je i aktuální aktivita společností Xiaomi, Alibaba a Oppo. Společně se pustily do materiální pomoci zbytku světa. Do Evropy a Spojených států posílají z Číny hlavně respirátory a další zdravotnické pomůcky.

Koronavírus

Už začátkem března poslalo Xiaomi respirátory FFP3 italskému úřadu pro civilní ochranu. Před několika dny se přidal spoluzakladatel portálu Alibaba Jack Ma, který z Číny poslal dva miliony respirátorů Evropě. První várka měla dorazit do Belgie. Zajímavé je, že provozovatel jednoho z největších prodejních portálů na světě si kvůli koronaviru založil profil na Twitteru a porvé na něj něco publikoval. Šlo o informaci, že posílá do USA půl milionu testů a milion respirátorů.

Dnes se přidalo také Oppo, které poslalo dohromady 300 tisíc FFP3 a N95 respirátorů do Itálie, Španělska, Německa, Francie a Japonska. Jejich respirátory poputují z Číny hlavně do Milána, nejpostiženějšího evropského města. Tam zamíří třetina, tedy sto tisíc kusů.

Myslíte, že se zdravotnického materiálu od čínských společností dočká i ČR?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)