Reolink RLC-510A recenze: levná IP kamera s nadprůměrným obrazem

reolink kamera recenze

Bezpečnostní kamery Reolink jsou ve světě stále populárnější. Jednou z vůbec nejlepších kamer je rozhodně model RLC-410A. Ten totiž dokázal nabídnout za svou cenu skvělý obraz, PoE technologii i prémiové zpracování. Jenže firma nezahálela a představila světu dvě další kamery – Reolink RLC-810A, na kterou jsme dělali nedávno recenzi a také model RLC-510A, o kterém bude řeč v této recenzi.

Obsah recenze

Obsah balení Reolink RLC-510A

Obsah balení Reolink RLC-510A není nijak zvlášť zajímavý. Kamera vám přijde v kartonové vypolstrované krabici, ve které trochu překvapivě není vše potřebné k tomu, aby vám zařízení fungovalo. Kromě samotné kamery zde tedy nalezneme 1m ethernetový kabel, tři upevňovací šrouby s hmoždinkami a také těsnění pro kabeláž. Nechybí samozřejmě ani základní manuál a samolepka, která má případné zloděje upozornit na to, že je objekt pod dohledem kamer.

  • kamera Reolink RLC-510A
  • 1m ethernetový kabel
  • 3x upevňovací šroub s hmoždinkami
  • těsnící plastové krytky
  • základní manuál, samolepka

Kamera Reolink RLC-510A  podporuje standard PoE, což je rozhodně super věc. Jenomže injektor nedostanete v balení a bohužel se zde nenachází ani napájecí kabel v případě, že byste se rozhodli tuto funkci nevyužít. Naštěstí nám stačil napájecí kabel ze staršího ZyXEL modemu. Rozhodně je ale třeba myslet na to, že je PoE injektor lepší a pohodlnější volba. Jde totiž o venkovní kameru a řešit napájení a hledat venku zásuvku není nejvhodnějším způsobem.

Technické specifikace:

  • rozměry 18,6 x 8,3 x 6,7 cm
  • hmotnost 425 gramů
  • obrazový snímač CMOS (1, 2,7″) s rozlišením 5 MPx
  • formát videa H.264
  • rozlišení videa 2 560 x 1 920 pixelů při 30 FPS
  • detekce pohybu při nočním vidění do vzdálenosti 30 metrů
  • microSD až do velikosti 256 GB nebo Reolink Cloud úložiště

Kvalita zpracování Reolink RLC-510A

Když vezmete kameru poprvé do ruky tak konečně pochopíte, proč se tak šetřilo na balení i na jeho obsahu. V ruce ji rozhodně ucítíte a to nejen kvůli její hmotnosti 425 gramů, ale také díky kovovému zpracování, které prostě nemá chybu. Opravdu si nevzpomeneme na moment, kdy jsme vzali do rukou věc za necelé tři tisíce a měli z ní tak příjemný pocit. Kdybych vám řekl, že kamera stojí třikrát tolik, věřili byste mi to.

Kamera Reolink RLC-510A je na poměry venkovních kamer relativně kompaktní. Celkové rozměry činí 18,6 x 8,3 x 6,7 cm, což není nijak hodně. Překvapil nás také fakt, že je kamera poměrně studená a to jsme na ni sahali až někdy po pěti dnech, kdy byla zapnutá 24 hodin denně. Samotný senzor je pak obklopen 18 malými LED žárovkami, které mají na starost noční vidění a pomáhají zlepšit obraz v šeru. Jedná se navíc o infračervené diody, takže pokud svítí, nevidíte je. Kameru lze natočit díky otočnému kloubu do nejrůznějších pozic.

Pokud byste si chtěli pozici kamery upravit po montáži, není s tím žádný problém. Reolink RLC-510A disponuje certifikací IP66, takže ji žádný prach ani voda nerozhodí a můžete ji mít venku v podstatě za jakéhokoliv počasí. Výrobce zaručuje výdrž až do -10 stupňů Celsia. Na různých fórech se ale můžete dočíst, že kamera vydrží i podstatně vyšší mráz. V našich podmínkách by tak neměl být problém s celoročním používáním.

Kvalita videa a zvuku

Již bylo řečeno, že kamera disponuje rozlišením 2560 x 1920 pixelů, což je na venkovní kameru více než dostatečná hodnota. Lidově je toto rozlišení označováno jako o něco lepší 2K. Pozorovací úhel pak činí 80 stupňů, což nám pro naše účely také stačilo. Na redditu si někteří uživatelé stěžují, ale to musíte posoudit sami, jestli vám tento úhel stačí. Byli jsme také překvapeni úrovní detailů v záběrech, kdy je kolikrát vidět i poznávací značka projíždějícího auta, které je dobrých 10 metrů od kamery.

A Look At The Reolink RLC-510A

A Look At The Reolink RLC-510A

Kamera disponuje také mikrofonem, který sice není obousměrný, ale to firmě nevyčítáme. Snad nikdo nepočítá s tím, že si přes kameru budete s někým povídat. K tomu slouží jiná zařízení. Třeba námi nedávno recenzovaná kamera Xiaomi Aqara G2H. Kvalita zvuku je spíše průměrná, ale pokud chcete, můžete si klidně poslechnout co o vašem domku říkají procházející sousedi (vlastní zkušenost). Pokud fouká vítr, neslyšíte skoro nic. To je ale logické a opět to nelze Reolink RLC-510A nijak zazlívat.

Aplikace Reolink

Kameru Reolink RLC-510A lze ovládat a sledovat její obraz přes oficiální aplikaci Reolink. Ta je samozřejmě zcela zdarma a jedná se o jednu z nejlépe zpracovaných aplikací co se kamer týče. Když chcete kameru poprvé nakonfigurovat, stačí klepnout na tlačítko plus v pravém horním rohu. Následně dle pokynů naskenujete QR kód, kameru si pojmenujete a máte hotovo. Opravdu nás překvapilo, jak rychlé párování je. Vše je hotové přibližně za minutku. Videa lze ukládat buď na cloudové úložiště Reolink nebo na místní úložiště (microSD) až do velikosti 256 GB.

Po první konfiguraci kamery se můžeme vydat do samotné aplikace, která překypuje nejrůznějšími funkcemi. Hlavní stránka zobrazuje všechna připojená Reolink zařízení a naší domácnost. Kromě toho zobrazuje malé náhledy jednotlivých kamer, což se může v mnoha případech hodit. Dále zde máme možnost zahájení záznamu, pořízení fotografie, pozastavení kamery, nastavení kvality videa, rozšíření obrazu na celý displej a mnoho dalších funkcí. Uložené záznamy se automaticky ukládají do úložiště našeho telefonu. Skvělou zprávou je, že Reolink RLC-510A podporuje Google Home i Amazon Alexa.

Konektivita a úložiště

Jak již bylo řečeno, kamera Reolink RLC-510A využívá standard PoE (Power over Ethernet) a dokáže se tak napájet z jediného kabelu. Neumí to ze samotného routeru, musíte použít speciální injektor, který stojí pár stovek. Pokud nechcete, tento standard využít nemusíte a postačí vám klasický Ethernet kabel a napájecí kabel. Jak již bylo řečeno, ten není bohužel součástí balení a tak jej budete muset buď dokoupit nebo se podívat, zda jej nepoužívá některé vaše starší zařízení (v našem případě modem).

chytrá kamera poe

Bohužel kamera nenabízí možnost připojení přes Wi-Fi, což je sice trochu škoda ale PoE to vynahrazuje. Stejně byste ji museli nějakým kabelem připojit a takhle zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nehledě na to, že připojení kabelem je vždy mnohonásobně lepší než Wi-Fi. Sledování kamery je pak snadné a to přes aplikaci Reolink.

Cena a dostupnost Reolink RLC-510A

IP kamera Reolink RLC-510A je k dispozici na většině českých e-shopů a to za cenu přibližně 2 400 Kč. Na Aliexpressu je nyní v akci za 62 dolarů (asi 1 350 Kč) s tím, že nemusíte platit žádné další poplatky.

Závěrečné zhodnocení

Kamera Reolink RLC-510A je bezesporu jednou z nejlepších IP kamer ve své kategorii. Nabízí skvělou a kvalitní konstrukci, přijatelné rozměry, skvělý obraz s dostatečně kvalitním zvukem a skvělá cena zejména na e-shopu Aliexpress je dalším skvělým bonusem. Zezačátku jsme k ní byli trochu skeptičtí ale už teď víme, že si ji u dveří našeho baráku necháme. Bude dohlížet nejen na něj, ale také na auta zaparkovaná před ním.

Klady

+ kvalitní zpracování
+ výborná kvalita videa
+ ucházející kvalita zvuku
+ přehledná aplikace

+ IP certifikace
+ dobrý poměr cena/výkon

Zápory

– chudší balení
– chybí PoE adaptér

Hodnocení redakce: 95 / 100 %

Co říkáte na kameru Reolink RLC-510A?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)