TOPlist

Unikly první rendery iPhone 16 Pro. Jak bude model vypadat?

Unikly rendery iPhone 16 Pro
  • Na internet se dostaly první snímky iPhone 16 Pro 
  • Model by se měl výrazně lišit od předchozí generace
  • Měl by mít také nové funkční tlačítko

Server 91Mobiles přišel s prvními CAD rendery iPhone 16 Pro. Na první pohled vám telefon může přijít velmi podobný jako loni, při bližším prozkoumání však zjistíte, že se od předchůdce bude v mnoha ohledech lišit.

Rozdílné budou například i jeho rozměry. U iPhone 16 Pro by měly být 149.6×71.4×8.4 mm, kdežto předchozí generace má 146.6×70.6×8.25 mm. Nový model by tak měl být vyšší, širší i tlustší. Díky tomu se zvětší také obrazovka. Ta by měla být 6,3″, současný iPhone 15 Pro má 6,1″. Změny by měly nastat i na boční straně telefonu. Konkrétně zde bude tlačítko s nastavitelnou funkcí o něco málo větší. Akční tlačítko zůstane stejné. Nově by se měl objevit také „Capture Button“. Půjde o tlačítko, kterým budete ovládat fotoaparát, a najdete jej pod vypínacím/zapínacím tlačítkem. Capture Button bude nejspíš dotykový. Ikonický design fotoaparátu by měl naproti tomu zůstat nezměněn, i letos se počítá s přítomností dnes již ikonického ostrůvku Dynamic Island.

Ohledně specifikací se toho zatím příliš mnoho neví. Předpokládá se, že bude model pohánět nový procesor A18 Pro a bude disponovat 8 GB RAM. Velikost úložiště by měla být již v základní verzi 256 GB. Rozlišení zadního fotoaparátu bude nejspíše 48 Mpx a předního selfie 12 Mpx. Známá je také obnovovací frekvence obrazovky, ta by měla být až 120 Hz. Apple zatím iPhone 16 Pro oficiálně nepředstavil. Očekává se, že se tak stane v září, stejně jako každý rok.

Render Apple iPhone 16 Pro 3

Koupíte si základní iPhone 16, nebo si připlatíte za verzi Pro?

Zdroj: PhoneArena – článek, PhoneArena – specifikace, MacRumors, 91 Mobiles

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)