Česká cena elektromobilu Renault s Androidem začíná překvapivě nízko

renault megane android automotive cena

Automobilka Renault, která se nechala před třemi lety slyšet, že na trh dorazí automobily se systémem Android Automotive nyní plní svůj slib. Na oficiální představení Renault Mégane E-Tech Electric došlo již v září minulého roku a už nějaký čas si můžeme vůz nakonfigurovat i u nás.

Renault Mégane E-Tech Electric v Česku

Android Automotive (v Renault pojmenovaný jako systém openR) je systém určený pro vozy, který je momentálně postavený na verzi Android 10. Samozřejmě v něm nalezneme vše, co bychom si mohli od podobného počinu představit a to včetně těsné integrace s vaším Google účtem. Alespoň na videích vypadá nový infotainment velice povedeně. Pokud byste se chtěli dozvědět více, mrkněte na náš předchozí článek. V novém Renaultu jej navíc pohání čipset Qualcomm Snapdragon.

all-new Renault Megane EV with Android infotainment! 2022 Mégane e-Tech

all-new Renault Megane EV with Android infotainment! 2022 Mégane e-Tech

Základní varianta EV40 s výkonem 130 koní v Česku vychází na 890 000 Kč, ovšem lze ji pořídit pouze se základní výbavou Equilibre. Ta je navíc ořezaná více, než byste si mohli myslet. Můžete zapomenout na automatickou klimatizaci, světelný či dešťový senzor nebo dokonce vyhřívání sedadel. Naopak se zde ale nachází parkovací senzory, zadní parkovací kamera, tempomat s omezovačem rychlosti, full LED světla nebo 18″ kola. Maximální dojezd pak činí 300 kilometrů.

New 2022 Renault Megane E TECH Electric SUV | in beautiful Flame RED colour

New 2022 Renault Megane E TECH Electric SUV | in beautiful Flame RED colour

Jestliže byste měli zájem o vyšší verzi EV60, ta disponuje výkonem 220 koní a nabízí dojezd až 450 kilometrů. K dispozici je ve všech třech výbavách Equilibre (1 010 000 Kč), Techno (1 085 000 Kč) a Iconic (1 160 000 Kč).

Zaujal vás nový elektromobil od Renaultu?

Zdroj: Renault.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)