Renault Mégane E-Tech Electric se chlubí systémem Android Automotive a čipsetem od Qualcommu. Jak se vám líbí?

renault android automotive

Již v roce 2018 potvrdila automobilka Renault, že jakmile to bude možné, dostane do svých nadcházejících modelů systém Android Automotive. Po třech letech se tento slib stal skutečností v podobě crossoveru Mégane E-Tech Electric, který tento systém podporuje a tiká v něm čipset Snapdragon od Qualcommu.

Renault Mégane E-Tech Electric a systém Android Automotive

Nový elektromobil si můžete pořídit buď s baterií o kapacitě 40 kWh (dojezd až 300 km) o výkonu 96 kW (130 koní) nebo výkonnější 160 kW (218 koní) s baterií o kapacitě 60 kWh (dojezd až 470 km). Na přístrojové desce je připravený 12,3″ displej s rozlišením 1920 x 720 pixelů. Na středu si pak můžete vybrat mezi 9″ displejem s rozlišením 1250 x 834 pixelů nebo 12″ panelem o rozlišením 1250 x 1562 pixelů.

Právě na tomto displeji budete mít zobrazený systém Android Automotive, ve kterém můžete rozdávat hlasové příkazy Google Asistentovi, stahovat si aplikace třetích stran z Obchodu Play či využívat ostatní Google služby. Třeba takové Google Mapy vám zobrazí nabíječky spolu s dobou nabíjení. Uživatelské prostředí jako takové je složeno z pěti hlavních karet – navigace, hudba, volání, přepínač profilů a nastavení vozidla. Na výběr máte třeba hned ze 48 barevných podsvícení.

Android Automotive review: Your future in-car OS!

Android Automotive review: Your future in-car OS!

Na spodní straně displeje pak vždy vidíte aktuální teplotu, nastavení ventilátoru a další informace spojené s klimatizací. Automobilka bohužel zatím neprozradila ceny a další technické specifikace.

Jak se vám nový Renault líbí?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)