Menu

Remote Notifier: Jednoduchá upozornění z mobilu na desktop

Dnes si představíme multiplatformní aplikaci Remote Notifier for Android, díky které budete moci na počítači sledovat, kdo vám volá nebo píše.

Aplikaci do telefonu nainstalujete běžným způsobem – tedy stáhnete z Android Marketu. Aby fungovala, musíte si ještě stáhnout a nainstalovat klienta pro svůj počítač – na stránce projektu jsou 32- a 64-bitové verze pro Windows, Linux (RPM a DEB balíčky) a Mac OS. Kdybyste na tento krok zapomněli, Remote Notifier vás na nutnost instalace upozorní při prvním spuštění. Instalační proces nepřekvapí žádnou záludností – v podstatě vystačíte s klikáním na tlačítko Next. V posledním kroku pak můžete nechat aplikaci spustit – usídlí se v podobě malé ikonky v systémové oblasti (tj. vedle hodin).

Aplikace sama upozorní na nutnost instalace desktopového klienta

Aplikace sama upozorní na nutnost instalace desktopového klienta

Určitě doporučujeme ještě předtím, než se začnete zabývat programem v telefonu, projít nastavení (kliknete pravým tlačítkem na ikonku a zvolíte Preferences). Zde si můžete vybrat, zda se má klient spouštět automaticky se systémem (zatržítko Start at login) a jakým způsobem má probíhat komunikace (k dispozici je Wi-Fi, Internet, nebo Bluetooth). Zejména v případě připojení přes Internet je z bezpečnostních důvodů vhodné komunikaci šifrovat zadáním Passphrase.

Nastavení na počítači

Nastavení na počítači

V dolní části okna pak na jednotlivých záložkách určíte, na jaké události má Android Notifier upozorňovat – konkrétně jsou v nabídce příchozí hovory, SMS, MMS, stav baterie a hlasová schránka, přičemž na každou událost lze reagovat kromě upozornění také spuštěním zvolené aplikace.

Vraťme se nyní k telefonu. I zde najdeme celou škálu nastavení. Pod položkou Notification Service nastavíte chování služby – tedy především zda se má spouštět automaticky a má-li být činnost indikována ikonkou v notifikační liště.

Aplikace sama sestává jen z nastavení

Aplikace sama sestává jen z nastavení

Aby se telefon korektně spojil s počítačem, určitě bude vhodné projít si sekci Notification methods, kde nastavíte detaily Wi-Fi a/nebo Bluetooth připojení. Doporučujeme specifikovat cílovou IP adresu (Target IP address a poté Custom IP addresses), protože jinak budou upozornění posílána do celé sítě a přijmout by je tak mohl jakýkoli počítač s nainstalovaným klientem (to platí samozřejmě jen pro případ, kdy si nenastavíte šifrování). Neméně užitečné je automatické zapínání Wi-Fi v případě, že je nutné odeslat upozornění na nějakou událost – k tomu slouží zatržítko Auto-enable wifi.

V sekci Notification methods zvolíte způsob komunikace mezi telefonem a PC

V sekci Notification methods zvolíte způsob komunikace mezi telefonem a PC

Taktéž na straně telefonu je možné zvolit, na jaké události bude upozorňovat. Možnosti jsou prakticky stejné, jako jsme uvedli u desktopové verze.

Na jaké události má Remote Notifier odesílat upozornění?

Na jaké události má Remote Notifier odesílat upozornění?

Konečně v sekci Security lze aktivovat šifrování a zadat šifrovací klíč. Správné nastavení pak můžete otestovat tapnutím na Send test notification, které odešle zkušební notifikaci, jež by se vzápětí měla objevit na počítači.

Aplikace pak běží na pozadí jako služba a čeká na zvolené události. Jestliže telefon přijme novou textovou zprávu, zobrazí v “bublině” v systémové oblasti jméno jejího odesílatele (přebírá z adresáře), telefonní číslo a text zprávy. Bohužel v případě dlouhých zpráv ukáže jen část textu. Podobně, pokud telefon vyzvání, je na obrazovce PC zobrazeno jméno volajícího a jeho telefon. Praktické využití je například v případě, kdy necháte/zapomenete telefon v tašce, v bundě, v kapse, nebo pokud při práci na PC posloucháte hudbu do sluchátek a nemuseli byste tak slyšet vyzvánění telefonu. Aniž byste museli mít telefon na očích, stále budete v obraze o tom, kdo vám volá nebo píše.

Upozornění na došlou SMS

Upozornění na došlou SMS


Upozornění na příchozí hovor

Upozornění na příchozí hovor

Samozřejmě existují sofistikovanější řešení, umožňující kompletní vzdálenou správu telefonu, včetně možnosti odpovídat na přijaté zprávy, vytáčení hovoru a mnoha dalších funkcí. Remote Notifier doporučujeme těm, kdož hledají jednoduchou a nenáročnou aplikaci, která je upozorní na přijaté SMS, nebo příchozí volání. Velkou výhodou je, že program bez problémů zprovozníte jak pod Windows, tak i na Linuxu a Mac OS.

Remote Notifier for Android
Rodrigo Damazio
Verze0.2.8 (27. 9. 2010)
Velikost154 kB
1.5+


Zdarma

 

Komentáře

Daver

Daver

25.5.2011 11:28

Vypadá to super, ale neporadil by někdo aplikaci která dokáže i odepisovat a je v pěkném kabátku? Ideálně přes internet. Dost casto se mi v práci stává že si nevšimnu SMSky nebo hovoru.

Bohuš

Bohuš

25.5.2011 12:31

Dobra aplikace, ale nevite o nejake, kde by pri zmeskanem hovoru zustala ikona v tray liste v linuxu/windows? Tato aplikace je vyborna pro pripad, ze sedim u pc se sluchatky a neslysim nekde mobil, ale kdyz odbehnu notifikace zmizi a musim stejne zkontrolovat mobil. V logu teto aplikace sice zustane informace o tom, ze byla prijata notifikace, ale to bych musel kontrolovat log.
Diky za pripadne tipy.

david

david

25.5.2011 15:52

šikovný! :)

Gervin

Gervin

25.5.2011 15:57

Znáte nějakou tu lepší? ;-)

David

David

25.5.2011 17:38

Já znám MyPhoneExplorer myslím že to je to co hledáte, umí psát i přijímat SMS z PC ;)

Gervin

Gervin

25.5.2011 19:37

To znám, ale spíš to chce něco co bude propojené s kontaktama z gmailu. .

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

26.5.2011 7:39

Daver, Gervin
Jak napsal David – MyPhoneExplorer je pro tyto účely naprosto ideální. Navíc umí i spoustu dalších užitečných věcí!
Já se v recenzi věnoval Remote Notifieru především proto, že je jednoduchý a jednoúčelový. Každopádně na MyPhoneExplorer se v budoucnu chystám také :)

luckyboy

luckyboy

26.5.2011 10:54

Aplikace to je dobrá, ale nedokážu si představit, kdy a v jaké situaci by se mi mohla hodit. Telefon mám vždy při sobě, tak přece vím kdy zvoní nebo přišla zpráva. Ještě se mi teda nestalo, abych u sebe měl počítač, ale telefon ne. Spíš je to vždy naopak.

mona

mona

26.5.2011 13:14

vypadá to celkom fajn, môže to byť dobrá aplikácia :D

Petr

Petr

27.5.2011 10:21

Nedari se mi zprovoznit,mobil mam pres Wifi,PC mam pripojene na internet pres kabel.Muze to takhle byt a nebo musim obe zarizeni mit na stejne Wifi siti?

Demonicus

Demonicus

27.5.2011 10:27

Je to super, jen jsem zjistil problém, že v momentě, kdy se snažím telefonovat, tak musím první odpojit “sluchátko”, tedy telefon je párovaný pro příjem hovoru s notebookem.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

27.5.2011 13:16

To: Demonicus
Díky za šikovnou připomínku. Na toto jsem během testování nenarazil :)
Každopádně lepší i z hlediska energetické úspory je Wi-Fi. Bluetooth moc “žere.”

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

27.5.2011 13:17

To: Petr
Ano, obě zařízení musí být ve stejné síti. Leda byste měl na routerech nastavené routování, ale s tím Vám bohužel neporadím – to už je “vyšší dívčí síťařská.” :)

Petr

Petr

27.5.2011 13:24

Dekuji za info.

Starej klump

Starej klump

31.7.2011 22:20

MyPhoneExplorer je luxusní. Jen škoda, že neumí synchronizovat přes net, takhle musím zapínat wifi

kedd

kedd

2.9.2011 18:30

nefunguje :-(
android 2.2.1 (wildfire) vs win 7 64
telefon přes 3g, počítač přes wifi
nevite někdo proč? (nastavení mám podle návodu…)

RSS (komentáře k článku)