Menu

Remix OS 2.0: Android pro PC je nyní k dispozici i pro tablety Nexus

Od vydání první testovací verze upraveného Androidu, pojmenovaného Remix OS, uteklo již několik týdnů. Nyní se na světlo světa dostává také verze, která je určená pro tablety Nexus 9 a Nexus 10. Jedná se v podstatě o první hlavní verzi dostupnou vůbec pro tablety, protože původně byl tento systém určen jen pro PC a notebooky. Jednoduše řečeno, Remix OS má ambice být na všemožných zařízeních, na kterých by multi-tasking, jaký známe z PC, mohl být přínosem.

Na počítače se začátkem března dostala poněkud stabilnější verze než ta původní. Přinesla podporu 32bitových počítačů, možnost duálního zavádění systému a OTA aktualizace. Remix OS 2.0 pro Nexusy 9 a 10 pak slibuje kompletní funkčnost a možnosti z novější verze pro osobní počítače.

remix os android

Co nabídnou tablety s Remix OS?

Ve zkratce: tablety s tímto systémem budou moci měnit velikost plovoucích oken, využívat hlavní multi-taskingovou lištu a nový panel pro upozornění. Samozřejmě nechybí správce souborů pro externí úložiště a nový vzhled celého navigačního rozhraní.

Pokud jste nedočkaví a chcete už honem na svém Nexusu systém vyzkoušet, můžete si jeho obraz stáhnout pod následujícími odkazy:

Systém se instaluje ručně pomocí ADB příkazů. Pokud nevíte jak na to, pomůže vám jednoduchá příručka, kterou vývojáři k této verzi vydali. Během následujících několika dnů byste se pak měli dočkat první OTA aktualizace.

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Kryspa127

z aplikace
11.4.2016 16:29

Já se stále neúspěšně snažím nainstalovat remixOS na svůj pc jako 2.os… Vždy se mi to zasekne na spouštění… Jen blackout a Toť vše… Zkusil jsem všechny návody na zprovoznění a nic… Snad už udělají pořádnou inatalovatelnou verzi pro pc

kosi9

11.4.2016 17:29

Mám podobný problém jako Kryspa127.
Mám dual boot, vše ok, ale jde jen Guest mode – po ukončení smaže změněná data
Resident mode nelze spustit – zobrazí se jen nápis Remix os a dál nic.
Prosím o pomoc!
Díky :)

anatair

z aplikace
11.4.2016 19:15

Taktéž jen guest mode:( Jinak graficky zdařilé

Sofiss

sofiss46 0

11.4.2016 19:58

Remix OS se mi líbí. Ale nechápu jiné varianty než na PC.
A i kdybych měl nexus, určitě bych si do něho Remix nedal.
Více novinek na facebooku v podpoře:
https://www.facebook.com/remixos.cz

LufyCZ

z aplikace
11.4.2016 22:35

Taky mi na PC nejde spustit. Ukáže se černá obrazovka a pak musím hard-restartnout kompa.

RSS (komentáře k článku)