Google uvolňuje Android 4.4 KitKat pro Nexus 7 a Nexus 10!

nexusy_kitkat

Google v noci na dnešek na sociálních sítích oznámil, že majitelé tabletů Nexus 7 (verze 2012 i 2013) a Nexus 10 mohou očekávat upgrade na Android 4.4, který přijde formou OTA (“Over The Air” – vzduchem). Aktualizace začínají dnes.

V případě Nexu 7 je update zatím uvolněn pouze pro verzi s Wi-Fi konektivitou, majitelé tabletu s mobilními daty tedy budou muset ještě chvilku počkat, stejně jako vlastníci telefonu Nexus 4. Dle oficiálního vyjádření se Nexus 4 i Nexus 7 s mobilními daty dočkají aktualizace “v dohledné době” bez bližšího upřesnění.

Připomeňme, že Android 4.4 KitKat byl představen koncem října společně s telefonem Nexus 5. Jako první dostávají aktualizace řady Nexus, po nich mohou očekávat update majitelé telefonů série “Google Edition”. Teprve pak zpravidla následují jednotliví výrobci, kteří v systému provádějí vlastní úpravy, což zpožďuje vydávání nových verzí přinejmenším o čtvrt roku.

Google uvolňuje Android 4.4 KitKat pro Nexus 7 a Nexus 10! Google uvolňuje Android 4.4 KitKat pro Nexus 7 a Nexus 10!

Nuže, vzhůru do systémového nastavení, do sekce Informace o tabletu-Aktualizace systému! Pokud update obdržíte v Česku nebo na Slovensku, dejte nám, i ostatním, vědět v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Engadget, Android na Google+, Android na Twitteru, Android Police, The Next Web, Droid Life, Phandroid, Android Central, SlashGear, Android Authority, Android SPIN a Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (138)