Remix OS 2.0: Android brzy zamíří na počítače. Máme se na co těšit?

remix os android

Nudí vás klasický Windows? Společnost Jide Technology, založená třemi bývalými Google zaměstnanci, se pochlubila s obstojnou alternativou pro počítačové operační systémy Remix OS 2.0. Jeho původ hledejte – jak jinak – v samotném Androidu. S vývojem systému postaveném na Lollipopu pomohlo i partnerství s Android-x86, který umožnil Remix OS podporu téměř každého počítače. Nový operační systém bude zdarma ke stažení a vypadá vskutku zajímavě.

Operační systém na bázi Androidu zdarma ke stažení

Operační systém bude od 12. ledna zdarma ke stažení na oficiální stránkách Jide Technology. Systém sice nedoporučujeme instalovat na běžně používaný počítač, stará rachotina ve skříni by však stála s tímto jednoduchým systémem za oživení.

Ačkoli systém běží na Androidu, který do konce ledna dostane aktualizaci na poslední verzi Marshmallow, rozhodně na první pohled vypadá jako plnohodnotná počítačová platforma.

Remix OS 2.0 video

Remix OS 2.0 video

Remix OS má pomoci i rozvojovým zemím

Součástí systému je i balíček Google aplikací včetně tradičního Google Play. Podobně jako jiné systémy, instalační soubor Remix OS lze nahrát na USB disk a přenést mezi počítači. Cílem Jide Technology je zapracovat na dostupnosti toho, co už bereme jako naprostou samozřejmost – přístup k výpočetní technice.

Partnerství s africkými distributory

O tom svědčí partnerství s Africkým distributorem telefonů Tecno, stejně jako nabídka vlastního počítače Remix Mini. Ten za 70 dolarů nabídne po připojení k monitoru základní počítačové funkce na bázi Remix OS 2.0.

Zdroj: XDA

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)