Redmi Smart TV X 2022 jsou nové herní televize se skvělými parametry. Cena je navíc velmi nízká

redmi televize

To, že Xiaomi pracuje na nových televizorech Redmi Smart TV X 2022 nebylo žádným tajemstvím. Dnes jsme se dočkali oficiálního představení, přičemž budou nakonec k dostání pouze ve dvou velikostech a to 55 a 65 palců a nejmenší 50palcová verze byla pro tentokrát vynechána.

Redmi Smart TV X 2022 oficiálně představena

Oba dva se mohou pochlubit 120Hz obnovovací frekvencí, což ocení majitelé konzolí Playstation 5 a Xbox Series X, přičemž druhá jmenovaná dostává oficiální podporu. Zatím jsme se ale nedozvěděli, jaké to bude mít výhodu. Samozřejmostí je tedy také HDMI 2.1, které zvládá 4K při 120 fps a také podpora VRR pomocí technologie AMD FreeSync Premium.

U hraní ještě nekončíme, jelikož se v televizi nachází také Auto Low Latency režim, díky kterému se po připojení konzole či PC sníží latence na pouhé 4 ms, což je na televizor vskutku slušná hodnota. Samozřejmostí je podpora HDR a Dolby Vision nebo 94% pokrytí barevného gamutu DCI-P3.

Potěší také vestavěné 12,5W reproduktory s podporou Dolby Atmos. Systémem je pak tradičně MIUI for TV 3.0, o výkon se stará čtyřjádrový čipset s jádry Cortex-A73, 3 GB RAM a pro aplikace a média je připravené 32GB úložiště. Menší 55″ model se bude prodávat v Číně za 2 700 CNY, což je asi 9 200 korun bez daně, větší model pak za 3 500 CNY, tedy nějakých 12 000 korun bez daně. Bohužel se nemluvilo o globální dostupnosti, takže můžeme jen doufat že se televizor objeví alespoň na Aliexpressu.

Co na nové televizory říkáte?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)