TOPlist

Hledáte dostupný 5G tablet se slušným výkonem a parádním displejem? Xiaomi u nás brzy jeden ukáže!

redmi pad pro 5g
  • Xiaomi představilo na českém trhu tablet Redmi Pad Pro už v květnu
  • Nyní to vypadá, že k nám zamíří i jeho 5G varianta
  • Ta umí nejen mobilní připojení, ale také GPS a Wi-Fi 6E

Společnost Xiaomi zřejmě brzy rozšíří své portfolio tabletů dostupných mimo Čínu o model Redmi Pad Pro 5G. Ten byl na dálném východě představen začátkem června a generální ředitel Lei Jun nedávno poté sdílel fotografii s anglickými popisky, což samo o sobě nasvědčuje, že se 5G varianty dočkáme i v Evropě a na ostatních trzích. Nyní byl tablet zařazen na globální stránky Xiaomi, jeho uvedení je tedy pravděpodobně za rohem.

Redmi Pad Pro 5G se od svého levnějšího Wi-Fi protějšku hardwarově příliš neliší. Nabízí 12,1palcový displej s rozlišením 2,5K a 120Hz obnovovací frekvencí, procesor Snapdragon 7s Gen 2 a baterii s kapacitou 10 000 mAh s podporou 33W nabíjení. Na rozdíl od základního modelu Redmi Pad Pro, však tato varianta disponuje 5G konektivitou a vestavěným GPS modulem. Další odlišností je Wi-Fi 6E oproti standardní Wi-Fi 6 u běžné verze.

redmi pad pro wi-fi 6e 5g

Kromě výše uvedených specifikací se Redmi Pad Pro 5G může pochlubit i čtveřicí reproduktorů s technologií Dolby Atmos, podporou pera a oddělitelné klávesnice.

redmi pad pro zadní strana

Rozhodující bude samozřejmě cena. Standardní Redmi Pad Pro se na českém trhu prodává za 6 490 korun v jediné 6GB/128GB verzi. Kdyby se 5G variantu podařilo stlačit pod 8 tisíc, šlo by o vynikající koupi pro všechny, kteří nechtějí být závislí na Wi-Fi (případě mobilním hotspotu, který není k baterii telefonu úplně nejšetrnější, zvlášť při dlouhodobějším používání) a zároveň mají zálusk na kvalitní Android tablet s dostatečným výkonem a velkým kvalitním displejem.

XIAOMI REDMI PAD PRO

Kde koupit:

Cena od: 6 490 Kč

Stačilo by vám u tabletu Wi-Fi připojení, nebo byste sáhli po 5G verzi?

Zdroj: Mi.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)