Telefony Redmi Note 9 bojují se špatně přilepeným sklíčkem foťáku

Netěsnící sklíčko fotoaparátu Xiaomi Redmi Note 9

Majitelé Xiaomi telefonů ze série Redmi Note 9, která byla uvedena letos na jaře, hlásí celkem závažný hardwarový problém, který zhoršuje kvalitu fotografování. Podle reportů z několika geografických míst a koutů internetu se tyto mobily potýkají s problémem v oblasti modulu se zadními fotoaparáty. Skleněné kolečko chránící hlavní senzor prý dobře nedoléhá a k čočce foťáku se tak může celkem snadno dostat prach. Netěsnící sklíčko fotoaparátu pak u modelů Redmi Note 9 pochopitelně způsobuje zhoršení kvality snímků.

Netěsnící sklíčko fotoaparátu Redmi Note 9

Problém původně nahlásila jen hrstka lidí, někteří například na Twitteru. U jednoho z kritických příspěvků se ozvali zástupci Xiaomi. Omlouvali se, že jde o výrobní vadu, prověří výrobní postup a problém vyřeší. Za to jim jistě patří pochvala, nicméně stejný problém od té doby hlásí další majitelé těchto mobilu. A není jasné, zda byly dané kusy vyrobeny před zmíněnou revizí. Každopádně doporučujeme, abyste si u svých Redmi Note 9 přístrojů dávali na případné netěsnící sklíčko hlavního fotoaparátu pozor. Jde pochopitelně vyměnit či vyčistit a lépe přilepit, ale takové starosti jsou zbytečné.

Jak je na tom váš Redmi Note 9?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)