Redmi Note 9 5G oficiálně: nejlevnější 5G telefon přináší zajímavé foťáky i výkon

nejlevnější 5g telefon

Xiaomi dnes oficiálně představilo hned tři nové telefony z řady Redmi Note 9 5G. V tomto článku se pobavíme o osekanější verzi Redmi Note 9 5G, která disponuje dostatečným výkonem, skvělým fotoaparátem a zajímavou cenou.

Redmi Note 9 5G oficiálně

Na přední straně se nachází 6,53″ LCD panel s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 60 Hz. Zajímavostí je, že je možné snížit jeho jas na pouhý 1 nit pro konzumaci obsahu třeba v posteli. Stejně jako v případě Pro verze chrání displej Gorilla Glass 5. Selfie kamerka má pak rozlišení 13 megapixelů. Při pohledu na zadní stranu spatříme tři fotoaparáty. Ten hlavní má rozlišení 48 megapixelů, dále je zde 8 megapixelový ultraširoký a 2 megapixelová makro kamerka.

Telefon pohání čipset MediaTek 800U, o kterém Xiaomi řeklo, že je 2x rychlejší než čipset v Redmi Note 8, tedy Snapdragon 665. O výdrž se zde stará 5 000 mAh baterie s podporou 18 W nabíjení. Stejně jako v případě Pro verze můžeme počítat s audio jackem a stereo reproduktory. Za základní model 6/128 GB zaplatíme 1 300 CNY, což je asi 4 300 korun bez daně. Globální dostupnost nebyla doposud potvrzena.

Redmi Note 9 5G Unboxing and Hands on

Redmi Note 9 5G Unboxing and Hands on

Jak se vám líbí Redmi Note 9 5G?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)