TOPlist

Redmi Note 11 Pro (2023): další reinkarnace v podání Xiaomi?

Redmi Note 11 Pro (2023)

Xiaomi jednou za čas vydá mírně inovované modely pod starým označením doplněným o nový rok vydání. Příkladem budiž znovuzrozený, svého času extrémně populární smartphone Xiaomi Redmi 8 (2021). Něco podobného, zdá se, čeká i novějšího zástupce této řady. Dočkáme se Redmi Note 11 Pro (2023)?

Nový smartphone, starý čipset?

Informace o připravované novince pochází z Google Play Console, která se v minulosti již víckrát ukázala jako poměrně důvěryhodný zdroj informací. Xiaomi v posledních letech dělá v řadách Redmi poměrně slušný guláš a jak se zdá, Redmi Note 11 Pro (2023) k tomu zase trochu přispěje. A pro příklad nemusíme chodit daleko. Například takové Redmi 11 Pro znamenalo proti svému předchůdci spíše krok zpět, když nabídlo slabší čipset, horší makro fotoaparát a pořizování pouze FullHD videa při 30 FPS namísto 4k.

Dle dostupných informací by pak Redmi Note 11 Pro (2023) měl dorazit s již postarším Snapdragonem 712 – známým například z Xiaomi Mi 9 SE. Ten je citelně slabší než Snapdragon 732G v Redmi Note 10 Pro a přibližně stejně výkonný jako 12nm Mediatek Helio G96 v Redmi Note 11 Pro. Oproti čipsetu v novějším ze zmíněných smartphonů však alespoň nabídne 10nm výrobní technologii a teoreticky tak i lepší efektivitu. Zajímavé je také, že v Google Play Console je u připravovaného Redmi Note 11 Pro (2023) použit obrázek smartphonu vypadajícího jako Redmi Note 10 Pro nikoli jeho nástupce.

Redmi Note 11 Pro (2023)

Je klidně možné, že se Xiaomi rozhodlo zužitkovat skladové díly a novinka skutečně dorazí v kabátu smartphonu z roku 2021. Zrovna tak je ale klidně možné, že použitý obrázek nic neznamená. Necháme se pak překvapit, s jakou sestavou fotoaparátů pak novinka dorazí. Oba zmínění sourozenci totiž nabídnou prakticky identickou sestavu fotoaparátů až na zmíněnou makro kamerku, která má u staršího modelu 5 MPx oproti 2 MPx u novějšího kousku. Zbytek sestavy zahrnuje 108MPx hlavní a 8MPx ultraširokoúhlý fotoaparát doplněné o 2MPx senzor hloubky ostrosti. Snad se u novinky dočkáme také velké chlouby předchůdců – AMOLED panelu se 120Hz obnovovací frekvencí.

Dává vám vydání smartphonu jako zmíněné Redmi Note 11 Pro (2023) smysl?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)