TOPlist

Přivítejme Redmi K70 Pro – nejvybavenější Redmi všech dob!

Redmi
  • Redmi K70 Pro bude poháněno procesorem Snapdragon 8 Gen 3
  • Základní Redmi K70 se spoléhá „jen“ na loňský Snapdragon 8 Gen 2
  • Oba modely nabídnou atraktivní design, rychlé nabíjení a HyperOS

Konec únikům, je čas oficiálně představit telefony Redmi K70 a Redmi K70 Pro, která zaujmou pozice nejvybavenějších telefonů v rámci této značky, která patří do Xiaomi. Spoustu informací jsme o telefonech už věděli z minulosti, nachystal si výrobce nějaké překvapení?

Nejprve se podíváme na Redmi K70 Pro, které je vůbec nejlepším a nejvybavenějším telefonem Redmi všech dob a tuto pozici si jistě nějakou dobu udrží. Telefon má rozměry 161 x 75 x 8 milimetrů, hmotnost je rozumných 209 gramů. Přední straně dominuje AMOLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, který nabízí rozlišení 3200 x 1440 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Zmínit musíme maximální jas, 4000 nitů je skvělá hodnota. Rychlé reakce za všech okolností zajistí Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, lepší procesor Redmi vybrat ani nemohlo. Už z výroby telefon spoléhá na HyperOS.

Novinky mají stejnou konstrukci, displej a baterii

Základní konfigurace nabízí 12 GB operační paměti a úložiště s kapacitou 256 GB, nejvyšší konfigurace má 24 GB operační paměti a 1 TB úložiště. Právě tuto kombinaci nabídne speciální Lamborghini edice! Baterie má kapacitu 5000 mAh, telefon podporuje 120W nabíjení. Hlavní fotoaparát má rozlišení 50 megapixelů, stejné rozlišení má teleobjektiv, který nabízí dvojnásobný zoom. Ultraširoký fotoaparát pak disponuje rozlišením 12 megapixelů. Právě fotoaparát možná můžeme považovat za jedno z lehce slabších míst nejnovějšího Redmi, sesterské telefony od Xiaomi nabídnou ještě lepší fotoaparáty (ale za vyšší cenu).

RedmiK70Pro

Ani levnější Redmi K70 ale není žádné ořezávátko, ačkoliv na vybavenějšího sourozence nemá. Máme zde identický displej, kapacitu baterie nebo podporu rychlého nabíjení. Prvním zásadním rozdílem je procesor, máme zde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ten sice v tuto chvíli není tím nejlepším na trhu, ale pořád je to skvělý procesor, který bude dobře sloužit dlouhé roky.

Druhým rozdílem je fotoaparát, hlavní senzor má opět 50 megapixelů, ultraširoký fotoaparát má 8 megapixelů a na závěr makro snímač s rozlišením 2 megapixely, ten si výrobce klidně mohl odpustit. Na závěr můžeme zmínit, že Redmi K70 v žádné konfiguraci nenabídne 24 GB operační paměti, maximem je 16 GB. Oba telefony se pravděpodobně dříve nebo později dostanou také na globální trh, dost možná to ale bude pod značkou POCO, která rovněž patří do portfolia Xiaomi.

Líbí se vám Redmi K70 Pro?

Zdroj: mi.com

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)