Redmi K30 Pro Zoom Edition sliboval super fotky. Jak dopadl v DxOMark?

Redmi K30 Pro Zoom Edition DxOMark

Zatím poslední vlajkový telefon značky (Xiaomi) Redmi K30 Pro přišel i ve variantě Zoom Edition, který díky vylepšené fotografické výbavě sliboval pořizování špičkových snímků. I když je Redmi značkou průměrně drahých mobilů, v tomto případě mířil nový přístroj opravdu vysoko. Od “klasické” verze Pro (pro různé části světa mimochodem pojmenované i jako Xiaomi Poco F2 Pro) se liší tím, že kromě 64Mpx hlavního, 13Mpx širokého a 2Mpx hloubkového senzoru má také silnější 8Mpx telefoto objektiv. A to s optickou stabilizací a trojnásobným optickým zoomem. Verze Pro na tomto místě nabízí o tři megapixely méně. Jak si s touto výbavou nakonec telefon Redmi K30 Pro Zoom Edition vedl v testu serveru DxOMark? Poměrně dobře. Obsadil desáté místo.

Redmi K30 Pro Zoom Edition DxOMark výsledek

Za fotografování obdržel od redakce celkem 129 bodů, přičemž úplně nejlepšími vlastnostmi byly autofokus, expozice a právě zoom. Natáčení videa stačilo na 101 bodů, pochválena přitom byla například velmi dobrá stabilizace. Celkově tak sebevědomé Redmi K30 Pro Zoom Edition získalo v DxOMark testu 120 bodů, což jej řadí na konec první desítky. Z té telefon odsunul o jeden jediný bod OnePlus 8 Pro. Nad aktuálně nejlepším Redmi fotomobilem se nachází Xiaomi Mi CC9 Pro alias Mi Note 10 a Huawei Mate 30 Pro.

Co říkáte na tento výsledek?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)