Redmi je nová dceřiná společnost Xiaomi: Prvním telefonem bude Redmi 7

redmi 7 společnost xiaomi

Nejprodávanější telefony Xiaomi patří do řady Redmi. Nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Poslední roky tyto telefony patří mezi celkově nejprodávanější v nižší a nižší střední třídy. A to nejen v Česku. Úspěch této řady je tak obrovský, že se nyní Xiaomi rozhodlo pro neobvyklý krok. Z řady Redmi se stává nová samostatná společnost, která už nebude tak závislá přímo na Xiaomi, i když stále budou využívat technologie, výrobní závody a software své mateřské společnosti.

Redmi už bez Xiaomi: Čínská společnost pokračuje ve změnách

Na Štědrý den jsme mohli vidět představení Xiaomi Mi Play, který se cenou a výbavou vyrovná Xiaomi Redmi telefonům. Pro mnohé to tak bylo trochu nepochopitelné, proč si Xiaomi vytváří konkurenci. Po osamostatnění značky Redmi, už vše zapadá do sebe. Společnost Redmi kráčí ve stopách firmy Honor, která je dceřinou společností Huawei.

xiaomi redmi 6 pro designXiaomi Redmi

Kromě informace o tom, že se značka Redmi osamostatnila, se také zveřejnil obrázek Redmi s číslem 4800. To značí 48 MPx fotoaparát, o kterém mluvil minulý měsíc spoluzakladatel společnosti Xiaomi. Představení prvního Redmi telefonu se dočkáme 10. ledna na akci v Pekingu. Velice pravděpodobně se bude pokračovat se stejnými názvy. Vidět bychom tak mohli telefony jako Redmi 7, Redmi 7 Pro, Redmi Note 7 Pro nebo třeba Redmi 7A.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Co říkáte na oddělení Redmi od Xiaomi? Je to podle vás dobrý krok?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)