Redmi 9i oficiálně: nízká cena, dostatečný výkon a MIUI 12

nový telefon redmi

Minulý měsíc Xiaomi uvedlo telefon Redmi 9, který nabízí nízkou cenu a dostatečný výkon. Nyní oficiálně představuje model Redmi 9i, což je vlastně Redmi 9A s větším úložištěm a větší kapacitou RAM paměti.

Redmi 9i oficiálně

Telefon Redmi 9i obklopuje 6,53″ HD + displej, který narušuje kapkovitý výřez s 5 megapixelovou selfie kamerkou. Na zadní straně se pak nachází jeden hlavní fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů. Potěší 5 000 mAh baterie, kterou lze dobíjet skrz 10 W nabíjení. Zamrzí však přítomnost microUSB, namísto USB-C.

O výkon se stejně jako v Redmi 9A stará čipset MediaTek Helio G25, kterému však nyní sekunduje 4 GB RAM a 64 nebo 128 GB úložiště. Můžeme také počítat s Androidem 10 s nadstavbou MIUI 12. Telefon je k dispozici v barvách Midnight Black, Sea Blue a Nature Green. Základní model vychází na 8 299 INR, tedy asi 2 500 korun bez daně. Prodej začíná již 18. září, ovšem zatím pouze v Indii. Dá se však čekat, že se telefon časem podívá i do Evropy.

Kterou variantu Redmi 9 byste zvolili vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)