Redmi 10 5G představeno, co si pro nás Xiaomi přichystalo tentokrát?

Redmi 10 5G

Na náš vkus začíná být nabídka smartphonů Xiaomi a pod něj spadajících značek malinko chaotická. Že jedno písmenko v celém dlouhém názvu může znamenat úplně jiný model jsme si již zvykli. Když jsou takto rozlišené ale například 4 různé telefony a to třeba ještě jeden existuje pod dvěma názvy, jen s nepatrně upraveným designem a do všeho pak ještě vstoupí různě označené modely dle regionální dostupnosti… Vznikne již docela solidní guláš. Nicméně, pokud sháníte cenově dostupný smartphone, název (Xiaomi) Redmi 10 5G si přeci jen raději zapamatujte.

Redmi 10 5G je ideální smartphone pro méně náročné

Čerstvě představená novinka totiž nabídne vyváženou výbavu v kombinaci s – vzhledem k aktuální situaci – zajímavou cenou. Výrobce vsadil na již ověřený čipset Dimensity 700 od Mediateku. Ten bohatě vystačí nejednomu průměrnému uživateli a poradí si i s propracovanější hrou – byť pochopitelně na nižší grafické nastavení. Telefon byl představen ve dvou paměťových variantách a sice 4/64 a 6/128 GB. Využívá přitom LPDDR4x RAM a UFS 2.2 úložiště. Pokud jste doufali také v kompaktní rozměry, nejspíš vás zklameme. Redmi 10 5G totiž využívá displej o již prakticky obligátní úhlopříčce 6,58″. Spoléhá přitom IPS technologii a 90Hz obnovovací frekvenci ve spojení s FullHD+ rozlišením.

Redmi 10 5G

Na opačné straně plastové konstrukce, tedy na zádech s vroubkovanou texturou, pak naleznete dvojici objektivů. Uživatele však bude zajímat pouze jeden z nich, jelikož druhý náleží 2MPx snímači pro lepší zachycení hloubky ostrosti. Primární fotoaparát pak využívá 50MPx snímač kombinovaný s objektivem o světelnosti f/1.8. Konektivitu pak zastupuje Wi-Fi 802.11ac spolu s Bluetooth 5.1 a NFC. Příjemným překvapením je pak přítomnost 3,5mm jacku. Energii tomu všemu dodává 5 000 mAh baterie s podporou 18W nabíjení skrze USB-C konektor. Celkové rozměry telefonu činí 163,99 x 76,09 x 8,9 mm.

Redmi 10 5G jde aktuálně do prodeje v Indonésii, přičemž se fakticky jedná o rebrendovaný jiný model značky Redmi – Redmi Note 11e – to je však určeno výhradně pro Čínu. Globální dostupnost tak v tuto chvíli rozhodně vyloučena není. V Indonésii pak novinka startuje na v přepočtu přibližně 4 350 Kč za 4/64GB verzi a 4 670 Kč za 6/128GB variantu.

Stačil by vám smartphone s podobnou výbavou?

Zdroj: Gizmochina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)