Dlouho očekávaný redesign Facebook Messenger už je k dispozici pro všechny uživatele

novy redesign facebook messenger

Téměř tři čtvrtě roku trvalo společnosti Facebook změnit redesign aplikace Messenger. Poprvé byly změny ohlášeny v květnu 2018 na konferenci F8, kterou Facebook pořádá pro vývojáře. Původně měl být redesign dostupný “za chvíli”. Nakonec se na všechny uživatele dostalo až v lednu 2019.

Redesign Facebook Messenger už je dostupný i na Google Play

Facebook potvrdil, že redesign je již dostupný pro všechny uživatele. Dostupný už je i přímo z Google Play, kde mimochodem můžete vidět už i screenshoty pořízené po redesignu. K dispozici je nová verze i pro iOS. Cílem redesignu bylo zjednodušit fungování aplikace a soustředit se opět hlavně na chatování. Hlavní menu se redukovalo z devíti položek na tři. Ne vše se ale povedlo. Nejvíce se kritizuje obrovské množství bílého místa.

facebook-messenger-4-redesign

Po oznámení velké aktualizace byl v podstatě klid až do října, kdy se první uživatelé dočkali změny, ale většina uživatelů obdržela nový design až během prosince a ledna. Další velkou aktualizací Messengeru má být přidání tmavého vzhledu. Přesné datum, kdy to ale bude, není v tuto chvíli známé. Snad to ale nebude trvat několik měsíců.

Jak se vám líbí nový redesign Facebook Messengeru?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)