Recenze aplikace Svět Androida: Už vám neunikne žádná novinka!

logo_sa

Patříte k věrným čtenářům našeho serveru? Pak by vám rozhodně neměla uniknout aplikace Svět Androida, kterou si můžete nainstalovat do svého telefonu! Její první verze se včera objevila v Android Marketu!

Autorem aplikace je náš redakční kolega Michal Mátl (@technicix), o grafiku se pak postaral Michal Feltl (www.michalfeltl.cz).

Po spuštění se ocitnete v hlavním okně, ze kterého se můžete vydat dál skrze čtyři velká tlačítka, zabírající větší část obrazovky, nebo skrze čtyři menší ikonky situované v dolní liště.

Tlačítko Články vás přenese do seznamu všech vydaných článků a zpráviček, jež jsou chronologicky seřazeny od nejnovější po nejstarší. Pro větší přehlednost je kromě nadpisu zobrazována část perexu a náhledový obrázek. Celá nabídka se otevřením automaticky aktualizuje, ale pokud již v sekci jste, a nechcete se vracet na úvodní obrazovku, můžete zjistit nové články také přes [Menu]-Obnovit. Přečtené články jsou odlišeny šedou barvu nadpisu, ještě nepřečtené mají nadpis tmavě modrý.

Tlačítko Články vás přenese do seznamu všech vydaných článků a zpráviček

Tlačítko Články vás přenese do seznamu všech vydaných článků a zpráviček


Články si také můžete stáhnout i s obrázky a číst offline – k tomu slouží tlačítko s hvězdičkou, které uloží článek se vším všudy, tedy i s grafikou. Uložené články pak najdete v sekci Uložené, odkud je můžete vyvolat a přečíst například cestou do práce, v metru, či kdekoli jinde bez nutnosti připojení k Internetu.

Uložené články pak najdete v sekci Uložené, odkud je můžete vyvolat a přečíst například cestou do práce

Uložené články pak najdete v sekci Uložené, odkud je můžete vyvolat a přečíst například cestou do práce

Během prohlížení článku lze měnit velikost písma, případně můžete sdílet odkaz na něj (poslat SMSkou, e-mailem, na sociální sítě apod.) svým přátelům a známým.

Pokud vás zajímají například pouze návody nebo recenze aplikací, použijte tlačítko v pravém horním rohu. Po tapnutí máte na výběr tyto možnosti: Vše, Aplikace, Články, Návody, Recenze, Videa a Uložené.

Pokud vás zajímají například pouze návody nebo recenze aplikací, použijte tlačítko v pravém horním rohu.

Pokud vás zajímají například pouze návody nebo recenze aplikací, použijte tlačítko v pravém horním rohu.

V sekci Recenze, jak asi celkem správně předpokládáte, naleznete recenze všech zařízení, která redaktoři Světa Androida testovali, tedy v telefonů, tabletů a příslušenství.

V sekci Recenze naleznete recenze všech zařízení, která redaktoři Světa Androida testovali

V sekci Recenze naleznete recenze všech zařízení, která redaktoři Světa Androida testovali

Pakliže neradi čtete, určitě si přijdete na své v sekci Videa, kde jsou “vytažena” veškerá videa, jež můžete nalézt v článcích i mimo ně, tedy především populární Pařby na víkend, První pohledy, záznamy z konferencí a další. Video se následně přehrává v aplikaci Youtube, nebo (pokud váš telefon zvládá Flash) v jiném uživatelem zvoleném programu.

Určitě si přijdete na své v sekci Videa

Určitě si přijdete na své v sekci Videa

Už jste si patrně všimli, že na našem serveru můžete poměrně často vyhrát zajímavá zařízení s Androidem – z nedávné doby zmiňme například soutěže o telefon Samsung Galaxy Ace a “zakázaný tablet” Galaxy Tab 10.1 téhož výrobce. Abyste “neprošvihli” ani jedinou šanci něco vyhrát, je tu sekce Soutěže/Akce, kde snadno a rychle zjistíte nejen podmínky, ale také zařízení, o které se hraje. Snad se na mne šéfredaktor nebude zlobit, když prozradím, že již brzy se bude tato sekce opět hodit, protože se chystá soutěž o něco velmi zajímavého.

Abyste nezmeškali ani jedinou šanci něco vyhrát, je tu sekce Soutěže/Akce

Abyste nezmeškali ani jedinou šanci něco vyhrát, je tu sekce Soutěže/Akce

Tlačítka v dolní liště fungují jako odkazy směřující na oficiální Twitter kanál Světa Androida, Facebook a Youtube. V tomto případě se otevírá příslušná stránka ve webovém prohlížeči. Poslední tlačítko Google+ není do doby, dokud Google nezprovozní podporu firemních účtu, zatím funkční.

Michal Mátl nám také napověděl, co se chystá v dalších verzích:

  • Verze určená pro tablety
  • Widget na plochu
  • Zpřístupnění katalogu zařízení
  • Kontrola článků na pozadí a upozornění na nové články pomocí notifikace
  • Nastavení, kde si bude moct uživatel ovlivnit chování aplikace.
  • Komentáře u článku

Resumé

Závěrečné hodnocení tentokrát necháme na vás. Je zřejmé, že coby redaktoři můžeme být těžko objektivní k aplikaci svázané s naším projektem. Uvědomujeme si, že existuje prostor pro další vylepšování – ostatně mnohé náměty vzešlé z testování se určitě objeví v další verzi, na které se již v těchto okamžicích pracuje. Jedno je ale jisté: chcete-li mít přehled o všem, co se na našem serveru objeví, neměli byste aplikaci Svět Androida nechat bez povšimnutí!

Budeme rádi, když se o své dojmy a názory, jakož i náměty k dalším vylepšením a novým funkcím, podělíte v diskuzi pod článkem, nebo pomocí tlačítka Feedback přímo v aplikaci [Menu]-Feedback.

hi 256 0 e3f9784c3534610de96b98efb18c9de1036fdd08
SvetAndroida.cz
Inmite s.r.o.
Verze 1.0.0 (19. 9. 2011)
Velikost 1,1 MB
2.1+


Zdarma

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

obchod_play_ico (1)

WordMate – slovník do kapsy [aktualizováno]

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
posily do týmu

Hledáme nové posily do týmu Svět Zítřka

Články Petr Mišák Petr Mišák
6 min. uložit na později

Komentáře (9)