Menu

Recenze aplikace Svět Androida: Už vám neunikne žádná novinka!

Patříte k věrným čtenářům našeho serveru? Pak by vám rozhodně neměla uniknout aplikace Svět Androida, kterou si můžete nainstalovat do svého telefonu! Její první verze se včera objevila v Android Marketu!

Autorem aplikace je náš redakční kolega Michal Mátl (@technicix), o grafiku se pak postaral Michal Feltl (www.michalfeltl.cz).

Po spuštění se ocitnete v hlavním okně, ze kterého se můžete vydat dál skrze čtyři velká tlačítka, zabírající větší část obrazovky, nebo skrze čtyři menší ikonky situované v dolní liště.

Hlavní obrazovka aplikace

Hlavní obrazovka aplikace

Tlačítko Články vás přenese do seznamu všech vydaných článků a zpráviček, jež jsou chronologicky seřazeny od nejnovější po nejstarší. Pro větší přehlednost je kromě nadpisu zobrazována část perexu a náhledový obrázek. Celá nabídka se otevřením automaticky aktualizuje, ale pokud již v sekci jste, a nechcete se vracet na úvodní obrazovku, můžete zjistit nové články také přes [Menu]-Obnovit. Přečtené články jsou odlišeny šedou barvu nadpisu, ještě nepřečtené mají nadpis tmavě modrý.

Tlačítko Články vás přenese do seznamu všech vydaných článků a zpráviček

Tlačítko Články vás přenese do seznamu všech vydaných článků a zpráviček


Tak vypadá otevřený článek

Tak vypadá otevřený článek

Články si také můžete stáhnout i s obrázky a číst offline – k tomu slouží tlačítko s hvězdičkou, které uloží článek se vším všudy, tedy i s grafikou. Uložené články pak najdete v sekci Uložené, odkud je můžete vyvolat a přečíst například cestou do práce, v metru, či kdekoli jinde bez nutnosti připojení k Internetu.

Uložené články pak najdete v sekci Uložené, odkud je můžete vyvolat a přečíst například cestou do práce

Uložené články pak najdete v sekci Uložené, odkud je můžete vyvolat a přečíst například cestou do práce

Během prohlížení článku lze měnit velikost písma, případně můžete sdílet odkaz na něj (poslat SMSkou, e-mailem, na sociální sítě apod.) svým přátelům a známým.

Pokud vás zajímají například pouze návody nebo recenze aplikací, použijte tlačítko v pravém horním rohu. Po tapnutí máte na výběr tyto možnosti: Vše, Aplikace, Články, Návody, Recenze, Videa a Uložené.

Pokud vás zajímají například pouze návody nebo recenze aplikací, použijte tlačítko v pravém horním rohu.

Pokud vás zajímají například pouze návody nebo recenze aplikací, použijte tlačítko v pravém horním rohu.

V sekci Recenze, jak asi celkem správně předpokládáte, naleznete recenze všech zařízení, která redaktoři Světa Androida testovali, tedy v telefonů, tabletů a příslušenství.

V sekci Recenze naleznete recenze všech zařízení, která redaktoři Světa Androida testovali

V sekci Recenze naleznete recenze všech zařízení, která redaktoři Světa Androida testovali

Pakliže neradi čtete, určitě si přijdete na své v sekci Videa, kde jsou “vytažena” veškerá videa, jež můžete nalézt v článcích i mimo ně, tedy především populární Pařby na víkend, První pohledy, záznamy z konferencí a další. Video se následně přehrává v aplikaci Youtube, nebo (pokud váš telefon zvládá Flash) v jiném uživatelem zvoleném programu.

Určitě si přijdete na své v sekci Videa

Určitě si přijdete na své v sekci Videa

Už jste si patrně všimli, že na našem serveru můžete poměrně často vyhrát zajímavá zařízení s Androidem – z nedávné doby zmiňme například soutěže o telefon Samsung Galaxy Ace a “zakázaný tablet” Galaxy Tab 10.1 téhož výrobce. Abyste “neprošvihli” ani jedinou šanci něco vyhrát, je tu sekce Soutěže/Akce, kde snadno a rychle zjistíte nejen podmínky, ale také zařízení, o které se hraje. Snad se na mne šéfredaktor nebude zlobit, když prozradím, že již brzy se bude tato sekce opět hodit, protože se chystá soutěž o něco velmi zajímavého.

Abyste nezmeškali ani jedinou šanci něco vyhrát, je tu sekce Soutěže/Akce

Abyste nezmeškali ani jedinou šanci něco vyhrát, je tu sekce Soutěže/Akce

Tlačítka v dolní liště fungují jako odkazy směřující na oficiální Twitter kanál Světa Androida, Facebook a Youtube. V tomto případě se otevírá příslušná stránka ve webovém prohlížeči. Poslední tlačítko Google+ není do doby, dokud Google nezprovozní podporu firemních účtu, zatím funkční.

Michal Mátl nám také napověděl, co se chystá v dalších verzích:

  • Verze určená pro tablety
  • Widget na plochu
  • Zpřístupnění katalogu zařízení
  • Kontrola článků na pozadí a upozornění na nové články pomocí notifikace
  • Nastavení, kde si bude moct uživatel ovlivnit chování aplikace.
  • Komentáře u článku

Resumé

Závěrečné hodnocení tentokrát necháme na vás. Je zřejmé, že coby redaktoři můžeme být těžko objektivní k aplikaci svázané s naším projektem. Uvědomujeme si, že existuje prostor pro další vylepšování – ostatně mnohé náměty vzešlé z testování se určitě objeví v další verzi, na které se již v těchto okamžicích pracuje. Jedno je ale jisté: chcete-li mít přehled o všem, co se na našem serveru objeví, neměli byste aplikaci Svět Androida nechat bez povšimnutí!

Budeme rádi, když se o své dojmy a názory, jakož i náměty k dalším vylepšením a novým funkcím, podělíte v diskuzi pod článkem, nebo pomocí tlačítka Feedback přímo v aplikaci [Menu]-Feedback.

SvetAndroida.cz
Inmite s.r.o.
Verze1.0.0 (19. 9. 2011)
Velikost1,1 MB
2.1+


Zdarma

 

Komentáře

Parno

Parno

21.9.2011 9:54

Smekam toto jsem potreboval velika poklona .

Mara

Mara

21.9.2011 10:15

Aplikace je povedena. Vcera mi akorat, bezela pomalu a dlouho se vse nacitalo, ale to se spravilo po restartu mobilu. Puvodne, sem chtel vypsat, co vse mi tam chybi, aby mi to dokazalo nahradit rss ctecku, ci prohlizec. Ale jak koukam, tak se vse chysta, uz do pristi verze. Hlavne widget, notifikace a moznost nejakeho nastaveni. Byl bych pak vdecny i za moznost, skalovat si intervali aktualizaci. Nejsem si uplne jisty, ale zobrazuji se i zpravicky? mam takovy dojem, ze ne. A pujdou v nove verzi taktez vyfiltrovat?

Arni

Arni

21.9.2011 10:35

Nevím jak ostatní, ale proč mít RSS čtečku a ještě tuhle aplikaci? Používám gReader.

Lukas

Lukas

21.9.2011 11:44

No už bylo na čase. Web o androidu a nemít takovou dobu vlastní aplikaci, ostuda… :). Hromada čtenárů má již dávno dobrou rss čtečnu než čekat tak dlouho na aplikaci ;)

Jirka

Jirka

21.9.2011 12:07

nechavam si posilat nove clanky na email … http://postouranni.cz/svetandroida.cz … nekomu jinemu zase spis vyhovuje rss ctecka, je to proste o zvyku. Kažopádně vždy je dobré mít více možností na výběr, berte tu která vám nejlépe vyhovuje.

vstepik

vstepik

21.9.2011 18:28

Mně Poštou Ranní nefunguje.

garcia

garcia

21.9.2011 18:39

“Komentáře u článku”…. len citat ci aj pisat?

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

22.9.2011 8:04

Parno:
Děkujeme, jsme rádi, že se aplikace líbí.

Mara:
Načtení obsahu aplikace při prvním spuštění může trvat o něco déle, ale kontrola novinek by již mela být blesková :). Ano zprávičky jsou namixovány do sekce články, tak aby Vám nic neuniklo, ale sólo filtr zvážíme. Děkujeme za podnět.

Lukas:
Jsme rádi, že se nám podařilo aplikaci vydat alespoň teď. I když to možná tak nevypadá, za aplikací se skrývají dny programování a testování.

garcia:
Nejlépe by bylo obojí, ale uvidíme, jak nám dovolí technické možnosti webu a aplikace.

older73

older73

22.9.2011 9:49

Vydarená aplikácia, pre nás, čo neholdujeme rss čítačkám. Akurát mi chýba možnosť reakcie a musel som skočiť do webového rozhrania, aby som Vám napísal. Inak pochvala za dobrú app.

RSS (komentáře k článku)