TOPlist

Aktualizováno (reakce firmy): Skoro nový Realme Pad zůstane bez updatů

Realme Pad Android 12 update nebude

Když jsme nedávno psali o aktualizaci zařízení Nvidia SHIELD TV na Android 11, americká společnost od nás pochopitelně dostala pochvalu, neboť nový systém poslal i do původního modelu z roku 2015 (původně s Androidem 5). To je velmi dobrý příklad dlouhodobé péče o zákazníky a produkty. Jako smutný protiklad se pak jeví rozhodnutí společnosti Realme, která po pár měsících od vydání v podstatě „pohřbila“ svůj tablet Realme Pad. Oficiálně zaznělo, že zařízení prodávané od září 2021 nedostane Android 12.

realme Pad oficiálně

„Ne, Realme Pad nebude updatován na Android 12, ale bude dostávat bezpečnostní záplaty a aktualizace pro lepší výkon po dobu své podpory,“ odpověděl výrobce mezi často kladenými otázkami na svém oficiálním webu. Takto krátká (nebo spíš absolutně neexistující) délka systémových updatů je v dnešní době u tak významné společnosti nevídaná. Zatímco u chytrých telefonů Realme „válí“, v případě jeho prvního tabletu to vypadá na neochotu se o něj nějak významněji starat. Kdo ví, zda vůbec někdy uvidíme další.

Aktualizace k 17. lednu 2022: Realme reagovalo na zveřejněné zprávy a námitky…

Realme k updatům pro jeho tablet

Chápeme, že produkty, jako realme Pad, musí být pravidelně aktualizované. Pracujeme na úpravě bootloaderu a jádra zdrojového kódu, aby uživatelé měli možnost řídit si aktualizaci dle vlastních potřeb. Nevylučujeme ani možnost upgradu systému všech produktů v budoucnosti.

Jak byste jako majitel tabletu reagovali na takovou zprávu?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)