realme jako první představí telefon s novým čipem. Ostatní výbava je také zajímavá

realme 8s

Společnost realme chystá brzy odhalení nového modelu realme 8s, který zapadne do rodiny telefonů realme 8. Bude se jednat o zařízení střední třídy s podporou 5G sítí, které však jako vůbec první přijde s čipsetem MediaTek Dimensity 810.

MediaTek Dimensity 810 se objeví v realme 8s

MediaTek přitom oznámila tento čipset teprve včera, takže bude realme první firmou, která jej bude mít v telefonu. Potvrdil to také generální ředitel pobočky realme India na svém Twitteru (ačkoliv model realme 8s pochopitelně nezmínil). Předchozí úniky naznačují, že bude telefon vybaven 6,5″ panelem s 90Hz obnovovací frekvencí, ovšem zda půjde o OLED nebo LCD zatím není jasné. Můžeme však počítat se 64MPx hlavním snímačem, který se objevil třeba v základním realme 8.

O výdrž se pak postará 5 000mAh akumulátor a můžeme samozřejmě počítat také s realme UI 2.0, které je založené na Androidu 11. Spekuluje se rovněž o tom, že si půjde rozšířit virtuálně RAM, stejně jako třeba u vivo či některých Xiaomi mobilů.

Jak se na telefon těšíte?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)