TOPlist

Realme 5 Pro dostává Android 10 v úplně nové nadstavbě

Realme 5 Pro Realme UI Android 10

Čínský telefon Ralme 5 Pro, který je od loňska oficiálně dostupný také v ČR, dostává v těchto dnech významný systémový update. Míří do něj nejen Android 10, ale s ním také úplně nová nadstavba Realme UI, kterou firma postupně nahrazuje dřívější ColorOS. O tomto procesu jsme psali při příležitosti vydání betaverze nové nadstavby pro telefony Realme X2 a X2 Pro. To jsou další přístroje této nesmírně progresivní značky, které jsou dostupné na českém trhu. Realme 5 Pro je teď ale z hlediska aktualizací předbíhá tím, že dostává update na Realme UI se systémem Android 10 v plné verzi.

Realme 5 Pro Realme UI Android 10 update

Tak významný systémový skok je pochopitelně plný různých změn. Oficiální seznam novinek čítá pětačtyřicet položek. Jde o větší či menší opravy a vylepšení. My zmíníme ty nejvýznamnější. Uživatelé se dočkají nového rozhraní s “Real Designem”. Jeho součástí je pak například vylepšený Chytrý postranní panel, dvě nové funkce pro kruhovou navigaci „Assistive Ball„, bubliny, lepší trojhmatové pořizování snímků obrazovky, Focus Mode pro efektivnější práci nebo různé druhy klasických i animovaných tapet. Skvělou novinkou je také rozšíření funkce Realme Share, se kterou je nyní možné jednoduše přenášet soubory i s telefony OPPO, Vivo a Xiaomi. Jde o variaci na Nearby Sahring, které přímo do Androidu chystá Google.

realme 5 pro

Společně s telefonem 5 Pro dostává aktualizaci na Android 10 a Realme UI také model X. Stabilní verzi Androidu 10 a nového Realme UI jinak mají z dřívějška také telefony 3 Pro a XT. Betaverze jsou dostupné pro přístroje X2 a X2 Pro, jak jsme již zmínili. Český zákazník tak má v rámci této značky tři oficiální varianty pro výběr telefonu s desátým Androidem a Realme UI.

Máte telefon od Realme? S jakým systémem?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)