TOPlist

Radio Tycoon – šéfujte na Androidu vlastnímu rádiu

No Image-02

Mít rádio ve svém Androidu už neznamená jen rádio poslouchat. Rádio ze hry Radio Tycoon totiž celé řídíte: Přijímáte do něj zaměstnance, kupujete vybavení a necháváte rádio vydělávat. Přesně tak, jak jste z her typu tycoon (tedy “byznys simulátorů”) zvyklí.

Pojďme se podívat, jak funguje první on-line hra, ve které můžete řídit vlastní rádio. V Radio Tycoonu budujete vlastní rozhlasovou stanici. A vaše rádio musí především vysílat. K tomu potřebujete nakoupit například anténu, mikrofon, stoličku pro moderátora, mixážní pult s CD packy, které potřebuje DJ. Rádio by mělo samozřejmě také pěkně vypadat, takže ho můžete vymalovat, zařídit nábytkem, doplnit zlatými deskami za tisíce prodaných alb nebo zkrášlit obrazem i květinovým koutkem s palmami a kaktusy.

Detail vybaveného studia Detail vybaveného studia

První kroky ve hře

Po instalaci aplikace vás Radio Tycoon požádá, abyste se do hry přihlásili prostřednictvím svého účtu na Facebooku. Později totiž budete ve hře jako své zaměstnance moci najímat kamarády z Facebooku. Navíc Radio Tycoon bude již brzy k dispozici také jako Facebooková aplikace. Jako uživatelé Androida máte možnost získat náskok a stát se magnáty, než přijdou ostatní hrát na Facebook! ;o)

Když si vyberete avatara pro svého moderátora a vyberete pro rádio jméno, můžete své rádio také umístit na mapu. Jak se vám postupně bude ve hře dařit víc a víc, bude se zvětšovat i kruh území, které vaše rádio pokrývá svým signálem. Uvidíte také nejbližší rádia v okolí.

A pak už se ocitnete na ulici, kde už je vaše rádio (na začátku garáž). Pokud vaši přátelé z Facebooku už Radio Tycoon hrají, uvidíte i jejich rádia. Pokud se jim hodně daří, možná už sídlí v mrakodrapu. Můžete se zajít podívat k nim do studia – a nebo se rovnou pustit do práce na vlastním rádiu…

Ulice s rádii kamarádů Ulice s rádii kamarádů

Hrou vás na začátku budou provádět návodné zprávy, takže se nemusíte bát, že nebudete vědět, jak propojit mixák s anténou a jaký si pořídit mikrofon.

Detailní info provází hrou Detailní info provází hrou

Hudba ve vysílání

Radio Tycoon hraje hudbu nejen pro vaše tisíce (nebo klidně i miliony) virtuálních posluchačů, ale také přímo ve hře – takže své rádio můžete reálně poslouchat. Zatím má hra připravenou zásobu smyček několika hudebních žánrů – podle toho, jaká si do rádia nakoupíte cédéčka.

Základní princip hry

Možná jste zvyklí, že v každém tycoonu je nejdůležitější mít co nejvíc peněz. Samozřejmě i v Radio Tycoonu se pořádný balík na účtu hodí. To nejdůležitější číslo tady ale představuje poslechovost (tedy kolik posluchačů si vaše rádio aktuálně naladí). Čím víc lidí vás poslouchá, tím víc si můžete naúčtovat za vysílanou reklamu, a tak víc vyděláváte. Zároveň je počet posluchačů hlavním ukazatelem rozvinutosti rádia – a s přibývajícím počtem posluchačů máte k dispozici zajímavější předměty.

A jak co nejvíc posluchačů získat? Připravte atraktivní program, nakupte hodně cédéček, kvalitní gramofony pro DJ. A nemusíte spoléhat jen na hudbu, pořiďte si zprávaře, sporťáka i moderátora zábavy. Zkusit můžete i reklamu na vlastní rádio nebo připravit rozhovory s výjimečnými osobnostmi.

Nabídka vybavení rádia Nabídka vybavení rádia

Hrajete on-line v reálném čase

Radio Tycoon funguje, i když aplikaci zrovna aktivně nepoužíváte. Pokud všechno klape, rádio vysílá a reklamy vesele běží. Takže když hru třeba po dvou hodinách zase zapnete, budete mít pravděpodobně na účtu příjemnější sumu. Může se ale taky stát, že se mezitím zasekl gramofon a rozčilení posluchači přeladili jinam.

O své rádio se tedy musíte průběžně starat, nakoupit nová CD nestačí. Hudební moderátor musí pravidelně pouštět hudbu, zprávař zase hledat informace, o kterých bude mluvit. A vaše péče o rádio zahrnuje i to, že se staráte o blaho svých zaměstnanců – takže jim třeba koupíte kafe, když jsou unavení, nebo hezky vyzdobíte studio…

Resumé

Hra Radio Tycoon je zajímavá z několika důvodů:

  • Je to pravděpodobně první česká sociální hra pro Android, ve svém rádiu totiž můžete zaměstnat kamarády.
  • Jedná se o real-time strategii – takže o rádio se stačí postarat jen občas a přitom se stále rozvíjí.
  • Rádio hraje hudbu, kterou můžete přímo ovlivnit (i když zatím jen ve smyčkách).

Informace o aplikaci Radio Tycoon

  • Hra funguje na Androidu od verze 2.0
  • Velikost aplikace v telefonu: 12,4 MB
  • Hru můžete nainstalovat na SD kartu
  • Licence: freeware
  • Výrobce: hra pro Android – Inmite s.r.o. (+ grafika a backend FG Forrest a.s.)
  • QR kód ke stažení aplikace:
QR kód aplikace Radio Tycoon QR kód aplikace Radio Tycoon

Eliška Hutníková
O Autorovi - Eliška Hutníková

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)