Řada Google Pixel 6 je sice skvělá, ale týkají se ji nepříjemné problémy. Jak je řešit?

Google Pixel 6 problémy

Telefony Google Pixel 6 a Google Pixel 6 Pro jsou na trhu už delší dobu, bohužel se však ani tento rok Google nevyhnul porodním bolestem. Osobně jsme při recenzích jak základní verze, tak i Pro modelu neměli žádné závažné problémy, ale někteří uživatelé (včetně některých našich čtenářů) se s nimi setkávají a tak si v tomto článku shrneme většinu známých problémů a popřípadě i jejich řešení.

Obsah článku

1. Problikávání displeje

Za zmínku rozhodně stojí zvláštní blikání displeje i přesto, že je telefon vypnutý. Aby displej začal blikat, musíte stisknout power tlačítko. Ani na jednom telefonu jsme problém nezaznamenali. Tento problém měl i jeden z našich čtenářů, přičemž Google zatím opravu nevydal. Ta má přijít v prosincové aktualizaci.

2. Pomalá čtečka otisků prstů

V této části se budeme zabývat pomalou čtečkou otisků prstů, což byla jedna z našich hlavních výtek také v recenzi. Americký gigant vydal nedávno prohlášení o tom, že je čtečka pomalejší kvůli bezpečnostním algoritmům. Je sice sympatické, že Google myslí na naši bezpečnost, ale zároveň bychom u takto drahého telefonu čekali, že vše bude fungovat jako po másle. Naštěstí se dle podle posledních informací chystá aktualizace, která má čtečku výrazně zrychlit.

3. Nefunkční čtečka otisků prstů

Další problém rovněž souvisí se čtečkou otisků prstů, která přestane fungovat v případě, že se vám telefon vybije. Jedinou možností je dát telefon do továrního nastavení, Google o chybě ví a měl by ji napravit rovněž v některé z dalších aktualizací.

4. Výpadky signálu

Někteří uživatelé (ačkoliv většina z nich pochází z Velké Británie) mají také problém s tím, že jim z ničeho nic vypadne signál. Osobně jsme se s ničím podobným nesetkali, ale mělo by pomoct restartování telefonu nebo vypnutí 2G sítí. Pokud se chcete dozvědět více informací, mrkněte na oficiální fórum podpory Google.

5. Nefunkční 5G/VoLTE a další problémy

Toto jsou tedy ty nejznámější problémy, které se točí okolo telefonů Google Pixel 6. Jak jsme vám řekli v recenzi, v České republice v tuto chvíli bohužel nefunguje 5G ani VoLTE. Ačkoliv telefon obě funkce podporuje, čeští operátoři je nezpřístupnili. Týká se to i loňského Pixelu 5, který také nabízí podporu 5G sítí, bohužel u nás ji nezprovozníte.

Na internetu se před časem objevilo i několik velice výjimečných případů, jako třeba dva fyzické průstřely v displeji u Pixelu 6 Pro. takové problémy jsou ale natolik specifické, že nemá smysl je zde nijak extra rozvádět. Pokud byste podobný problém náhodou měli i vy, telefon rovnou reklamujte.

Jak jste spokojeni s Pixelem 6?

Zdroje: vlastní, tomsguide, podpora Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (19)