TOPlist

QuickPic: oblíbená galerie dostala masivní update, jaká nyní je?

QuickPic titul

QuickPic je jednou z nejoblíbenějších galerií stažitelných z Google Play. Recenzi této aplikace, která si svou jednoduchostí a svižností získala desítky milionů stažení a z více než 336 tisíc hodnocení skvělou průměrnou známku 4,8 jsme vám již přinesli před více než 3 lety. Nyní však QuickPic získává velký update na verzi 4.0 a říká si tak o naši pozornost znovu.

Quickpic Logo

Co aplikace QuickPic nabízí?

I po letech zůstává hlavním motem galerie QuickPic lehkost a rychlost. Vedle toho tato aplikace o velikosti necelého 1 MB nabízí například tyto funkce:

 • Podpora cloudových alb (Picasa, Google Drive, Dropbox, Flickr, OneDrive, Box, Yandex, atd.)
 • Sdružování fotografií dle času nebo lokace.
 • Zobrazení fotografií ve slideshow.
 • Volba složek, ze kterých chcete zobrazovat obsah.
 • Možnost skrýt vybrané fotografie a videa i v ostatních aplikacích galerie a jejich zaheslování.
 • Přehrávání GIFů a videí.
 • Podpora multidotykových gest.
 • Zabudovaný editor, umožňující překlopení, zmenšení a oříznutí obrázků.
 • Práce se složkami, přesouvání a kopírování obrázků.
 • Optimalizace pro velké obrazovky mobilů a tablety.
 • Material design a podpora témat.

Možnosti nastavení

Nejvíce se vývoj, kterým aplikace QuickPic za léta prošla, projevil v nabídce nastavení. Zde přibyly jak možnosti personalizace, tak nastavení nových funkcí.

Obecné

Pod označením „Obecné“ se v nastavení aplikace skrývají především možnosti přizpůsobení vzhledu. Můžeme si zde zvolit jednu ze 23 barevných kombinací pro rozhraní aplikace. Pokud vám nevyhovuje bílé pozadí při procházení fotografií (které může být zvlášť v noci velmi nepříjemné), můžete jej zde zaměnit za častější a praktičtější, černé. Zrovna tak lze v aplikaci upravit rozložení rozhraní a horní panel s ovládacími prvky rozdělit v režimu na výšku na dva panely – horní a spodní. Nechceme-li aby byly v galeriích zahrnuty také videa, stačí zde tuto volbu odškrtnout.

Procházení

V podnabídce procházení se, vedle možnosti zahrnout, či vyloučit složky ke skenování, nalézají další možnosti úpravy vzhledu aplikace. Tentokrát zde nalezneme možnost schovat notifikační lištu, vodorovného rolování miniatur, oříznutí miniatur do čtverce, numerického řazení názvů a otevření poslední procházené složky po startu aplikace.

Zobrazení

Široké možnosti personifikace pokračují také v nabídce zobrazení, která nám, vedle možností automatické orientace obrazovky, umožňuje při prohlížení obrázkové galerie automaticky nastavit jas na maximum či skrývat softwarová tlačítka. Pokud namísto gesta raději ovládáte přibližování / oddalování fotografií tlačítky lupy, můžete si jejich zobrazení rovněž nastavit. Zrovna tak lze v levém dolním rohu u každé fotografie zobrazit její podrobnosti. Aplikace rovněž umožňuje přiblížení jediným klepnutím, vynutit dekódování ve 32-bit barvách či použít šachovnicový vzor pozadí pro obrázky s průhledností.

Zabezpečení

Aplikace QuickPic obsahuje i základní možnosti zabezpečení. Lze nastavit jak ochrana číselným heslem, tak gestem ve mřížce 3 x 3 body. Takto můžeme chránit skryté složky před zobrazením, přístup do spárovaných cloudových úložišť či jednotlivé položky před smazáním.

Prezentace

Zde nás nemá moc co překvapit. V této nabídce nastavení lze zvolit jedna ze 6 animací přechodu při prezentaci, interval mezi jednotlivými snímky, náhodné pořadí snímků a animace přibližování obrázků.

Cloud Backup

Jednou z hlavních novinek v poslední verzi galerie QuickPic je široká podpora cloudových úložišť, zahrnující také automatickou zálohu zvolených složek skrze Wi-Fi. Stačí zadat přístupové údaje ke cloudovému úložišti a v nastavení aplikace vybrat složku, ze které se budou položky automaticky zálohovat. Škoda jen, že nelze nastavit interval zálohy nebo okamžitá záloha po připojení k Wi-Fi síti. Záloha totiž občas funguje prapodivně, občas se nově pořízené fotografie i při neustálém připojení k Wi-Fi síti zálohují takřka okamžitě během pár minut, jindy se třeba půl dne nic neděje.

Keš

Poslední položkou v nastavení je „Keš“. Zde lze upravit nastavení cachování pro rychlejší načítání či úsporu baterie. Zrovna tak lze cache náhledů a miniatur vyčistit.

Používání aplikace

Byť aplikace prošla rozsáhlým vývojem a získala spoustu nových funkcí a nastavení, neztratila nic ze své lehkosti a svižnosti. Celé uživatelské rozhraní se drží Androidích standardů a její vzhled je výrazně inspirován material designem. Díky tomu nalezneme na levém boku vysouvací nabídku nebo v horním panelu známé tři tečky pro vstup do nastavení, ikonu pro rychlý přechod do aplikace fotoaparátu a možnosti zobrazení složek. Postranní vysouvací nabídka slouží ke změně třídění obrázků. Ty tak můžeme zobrazovat sdružené dle složek ve kterých se nacházejí, nebo dle událostí – dle času nebo místa pořízení. Z postranního panelu je rovněž možno přistupovat k obrázkům ve cloudu, nebo přidat nový cloudový účet. Další užitečnou funkcí je Wi-Fi přenos souborů mezi dvěma zařízeními. Mezi dvěma telefony s nainstalovanou aplikací QuickPic Wi-Fi přenos funguje rychle a bezproblémově. Pro každou složku můžeme vytvořit zástupce na hlavní obrazovku pro rychlý přístup do dané složky.

Pro skrytí složky ji stačí podržením označit, nebo do ní vstoupit. Pak můžeme zvolit, zda chceme pouze vyloučit ze zobrazení v aplikaci QuickPic, nebo skrýt i před ostatními aplikacemi na prohlížení obrázkových souborů. Po vstupu do některé ze složek se tlačítka v horním ovládacím panelu změní a my tak můžeme rychle spustit prezentaci nebo označit více souborů.

Při prohlížení obrázků nás již nemá moc co překvapit…

Přítomen je i jednoduchý editor fotografií, kde můžeme změnit rozlišení, oříznout obrázek a nebo jej překlopit či otočit.

Aplikace obsahuje i zabudovaný přehrávač videa. Ten nenabízí prakticky žádné dodatečné funkce, nepodporuje ani titulky, ale i tak přehraje většinu běžných formátů. Tvůrci sami na stránce aplikace v Google Play uvádějí, že přehrávání videí není jejich primárním cílem. QuickPic si rovněž poradí s přehráváním animovaných .gif souborů.

QuickPic přehrávač

Závěr

Aplikace QuickPic je jednoduše velmi povedená. Přestože nabízí spoustu pokročilých funkcí, stále si zachovává jednoduché ovládání a svižný chod i na slabších zařízeních. Vedle toho uživatelé jistě ocení možnosti personifikace, jakými jsou změny rozložení ovládacích prvků nebo použití některého z obsažených témat. Velmi spolehlivě funguje také integrace cloudových služeb. Jedinou kaňkou na kráse je v tomto případě nemožnost širšího nastavení automatické zálohy.

Nepřetržitý vývoj se v tomto případě jednoznačně vyplatil. I po letech je totiž aplikace QuickPick jednou z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší galerií pro Android. Vzhledem k tomu, že je na Google Play zdarma ke stažení, a ani neobsahuje žádné reklamy, rozhodně stojí za vyzkoušení.

QuickPic - Photo Gallery with Google Drive Support
QuickPic - Photo Gallery with Google Drive Support

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)