Qualcomm ve výkonu porazil Apple. Blýská se na lepší časy?

snapdragon 8 gen 1

Čipset Apple A15 Bionic byl představen toto září spolu s rodinou telefonů iPhone 13. Android, respektive Qualcomm představuje své nejlepší čipsety o něco později a nyní to vypadá, že by mohl Apple konečně porazit. K dispozici jsou totiž první výsledky benchmarků.

Apple A15 Bionic vs. Qualcomm Snapdragon 8 Gen1

Leaker IceUniverse zveřejnil několik screenshotů, kde jsou oba dva čipsety postaveny proti sobě v benchmarku GFXBench T Rex. V testu Manhattan offscreen ES 3.0 dokonce Snapdragon vyhrál a to o nemalých 24 %. Abychom však byli spravedliví, v testu Wild Life Unlimited prohrál o 12 %. Je to však jednoznačně po velice dlouhé době, kdy se čipset od Qualcommu dokázal vyrovnat hardwaru od Applu a dokonce jej v některých ohledech překonat.

Počkejme si však ještě na oficiální testy, až bude čipset tikat v prvních Android telefonech, abychom mohli opravdu s jistotou říct, že je na tom nový Snapdragon 8 Gen1 tak dobře.

Půjdete do telefonu s novým Snapdragonem?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)