TOPlist

Výkon telefonů zase stoupne! Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 bude naprosté dělo

qualcomm snapdragon 8 gen 4 ilustrace
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 bude příští vlajkový procesor
  • Vyrábět jej bude TSMC svým modernějším 3nm procesem
  • Těšit se můžeme na obrovské takty a skvělé výsledky

Je v podstatě obecně známo, že Qualcomm v současné době připravuje čipset Snapdragon 8 Gen 4, který bude pohánět příští generaci vlajkových chytrých telefonů (popřípadě i tabletů) s operačním systémem Android. Letos jsou očekávání obzvláště velká a poslední tvrzení uznávaného leakera nasvědčuje tomu, že se je opravdu na co těšit.

Snapdragon 8 Gen 4 má vůbec poprvé využívat jádra navržená inženýry ze samotného Qualcommu, respektive jeho dceřiné společnosti Nuvia, která mimo jiné zahrnuje bývalé pracovníky Applu. Jádra Oryon, na něž spoléhá například laptopový Snapdragon X Elite, mají podle insidera Digital Chat Station dosahovat až 4,2GHz frekvence. Jelikož však jde o testovací vzorek, finální takty se mohou lišit. Je totiž klidně možné, že procesor narazí na problémy se s přílišnou spotřebou nebo nepřijatelně vysokými teplotami.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 spekulace Přeloženo strojově z čínštiny

Podle leakera je Snapdragon 8 Gen 4 schopen  testech na Geekbench dosáhnout 3 000 bodů v single-core disciplíně a multi-core skóre kolem 10 000 bodů. Pokud je to pravda, současný Snapdragon 8 Gen 3 by tak v obou těchto oblastech překonal o více než 30 %.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 bude vyráběn 3nm technologií tchajwanského kolosu TSMC, oproti předchdůci má ale dle posledních spekulací nepříjemně zdražit, což by se mohlo výrazněji odrazit na koncové ceně samotných telefonů.

Potřebujete mít v telefonu výkonný procesor?

Zdroje: Weibo, Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)