TOPlist

Qualcomm představil nové čipsety Snapdragon pro levnější telefony

qualcomm snapdragon cipset

Společnost Qualcomm dnes představila Snapdragon 665 a Snapdragon 730, který doplňuje i speciální herní Snapdragon 730G. Všechny tyto nové čipsety jsou určeny pro telefony střední třídy, přitom ale podporuje některé funkce z TOP telefonů.

Nové čipsety Snapdragon uvidíme brzy v telefonech střední třídy

Nejprve je zde Snapdragon 665, což je nástupce hojně využívaného Snapdragonu 660. Novinka je však založena na 11nm technologii, takže bude méně energeticky náročná. Využívá čtyři jádra Kryo 260 s frekvencí 2 GHz a čtyři úspornější jádra Kryo 260 s frekvencí 1,8 GHz. Velké vylepšení přišlo u grafického čipu, kde se používá Adreno 610. Potěší i podpora 48 MPx fotoaparátů.

qualcomm snapdragon 665

Zajímavější je to u Snapdragonu 730, což je náhrada za Snapdragon 710. Má nově dvě výkonná jádra Kryo 470 s frekvencí 2,2 GHz a šest úspornějších s frekvencí 1,8 GHz. Očekává se zvýšení výkonu o 35 procent. Po grafické stránce zde můžeme vidět rovněž navýšení. A to díky Adreno 618. Nechybí podpora funkcí jako nahrávání 4K HDR videa a 960 FPS zpomaleného videa. To jsou funkce hlavně v prémiových telefonů.

qualcomm snapdragon 730g

Čipset je vyroben 8nm technologií, což je hodně zajímavé, vzhledem k tomu, že se jedná o čipset pro střední třídu. Poslední zajímavostí je speciální verze Snapdragon 730G, která je určena herním telefonům. Liší se tím, že má o 15 procent výkonnější grafický čip. První telefony s těmito čipsety od Snapdragonu bychom měli vidět na trhu zhruba v polovině roku.

Těšíte se na telefony, které budou mít nové čipsety Snapdragon?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)