Menu

PussyWalk: dopotácí se pan Z. k volební urně?

V předvánočním čase se v Obchodě Play objevila nová verze hry PussyWalk. Jejím cílem je tentokrát dojít v kůži notně vrávoravého pana Z. až k volební urně. Co od této hříčky můžete očekávat? Na to vám odpovíme v krátké recenzi.

Obsah článku

Co hra PussyWalk slibuje?

Dílko vývojáře Pálla Zoltána se nejprve objevilo ve formě webové hry, nyní vychází i na telefony. V Obchodě Play má poměrně obsáhlý popisek, který na prvním místě deklaruje, že se jedná o “pokračování fyzicky nejpřesnějšího simulátoru českého prezidenta.” Vaším cílem bude dovést pana Z. na jeho dobrodružné cestě k volební urně. Úkol spočívá ve střídání levé a pravé nohy, přičemž musíte udržet postavu pokud možno v pozici obvyklé pro chůzi. Cestou vás čeká řada překážek, počínaje schody, které jsou známým problémem předlohy této herní postavy, až po rozsypané tabletky či toaletní papíry.

Hra má jedinečný zvukový doprovod, skládající se jak z hlášek současného prezidenta republiky, tak i jejich populárních remixů. Možná tak trochu paradoxně působí hodnocení obsahu PEGI16 s upozorněním, že hra obsahuje nevhodné či vulgární výrazy. Je pravda, že obsah vybraných hlášek je často skutečně jadrný, ale všechny jsme mohli slyšet v televizi či rozhlase.

Jak se hra PussyWalk hraje?

Ovládání je velice prosté: zhruba horní 3/4 obrazovky zabírá scéna, ve které figuruje pan Z.. Spodní čtvrtinu obsadila tlačítka L a R, sloužící k ovládání levé a pravé nohy postavičky. Jak rychle zjistíte, pouhé střídání nohou v tomto případě nestačí, neboť figurka poměrně citelně vrávorá a ochotně ztrácí stabilitu. Nemluvě o překážkách na trase, jako jsou různé schůdky, láhve od alkoholu či lahvičky s léky, které ji dokážou spolehlivě rozhodit. Dojít do cíle je úkol, který opravdu nebude jednoduchý!

Na začátku hry má pan Z. tři životy. S každým pádem o jeden život přichází a hra se posune o malý kousek zpět, takže musíte inkriminovaný úsek překonat znovu a lépe. Cestou můžete narazit na léky, které jeden život přidají. Aktuální stav životů je zobrazen mezi tlačítky pro pohyb nohou.

Zvukový doprovod je do jisté míry zábavný, nicméně s ohledem na některé použité výrazy bychom patrně nedoporučovali půjčovat hru dětem, ani ji před nimi hrát. Sami autoři pak permanentně viditelným titulkem upozorňují, že jakákoliv podobnost se skutečnými postavami či událostmi je čistě náhodná. Nicméně přesto je naprosto jasné, koho postavička vyjadřuje.

V kontextové nabídce najdete restart hry, vypnutí/zapnutí vysoké kvality a zvuku, tabulku vítězů (kam se však očividně povedlo procpat celé řadě “fejkových” výsledků) a seznam autorů. Odkaz na PussyWalk I patrně nebude většině z nás příliš platný, neboť vede na webovou verzi, provedenou ve Flashi.

Resumé

Ať už jsou vaše názory na pana Z. jakékoli, stejně jako se téměř jistě bude lišit hodnocení jeho výkonu funkce prezidenta republiky, hra PussyWalk je poměrně zábavná. Zaujme především hratelností, sympatickou grafikou a náročností, díky které se může stát skvělým společníkem pro zkrácení dlouhé chvíle. Zvukový doprovod je poněkud hrubšího zrna, takže patrně rozdělí hráče na dvě skupiny: první pobaví, druhá ráda využije možnost jeho vypnutí. Pokud si hru nechcete instalovat na telefon či tablet, můžete si ji zahrát také ve webovém prohlížeči. Princip ovládání i celá trasa jsou identické.

Během čtyř dnů v Obchodě Play si tento program stáhlo mezi deseti a padesáti hráči, přičemž hodnocení (na základě dvou hlasů) bylo 5,0. 13 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

PussyWalk II
PussyWalk II
Developer: PussyWalkers
Price: Free
Líbí se vám podobné parodické hry?
 

Komentáře

Martin Krivanek

28.12.2017 12:41

Nic proti legraci, ale zajímalo by mě co by na stejnou aplikaci lidi říkali, kdyby byl hlavní postavou pan Havel, to by bylo keců. Dáša by určitě hned tvůrce hry žalovala :-D

Tom_kubisz

Tomáš Kubisz 0

28.12.2017 13:42

Nic proti názoru, ale zajímalo by mě kolik takových “prezidentských” hlášek by jste od pana Havla slyšel. Tato nynější parodie na prezidenta si o podobné akce bohužel přímo říká.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

28.12.2017 14:39

Souhlas s Tomášem Kubiszem. Ne, že bych Havla nějak adoroval, ale přeci jen tak “použitelná” postavička to pro takové účely nebyla.

Radovan_cechel

Uzený 0

28.12.2017 16:53

Supr hra, jestli chcete podporit autory kupte si merch (obleceni s poriskem Pussy Walk) jako symbol lepsi volby prezidenta 2018

Karle

karle40 27

28.12.2017 17:00

Venca Flaška se na žádné hlášky nezmohl, neměl na ně kapacitu. Kromě toho musel neustále chrchlat. A že si v opici dokázal zlomit nohu na rovné podlaze, o tom se taky moc nemluví, že? Prostě Bůh Havel…

Soyer

Soyer 0

28.12.2017 18:47

prezident je z velké části reprezentativní funkce a u Zemana při každé jeho zahraniční návštěvě trnu, co zas kde plácne, nebo kde sebou plácne. …. ten chlap je naše velká ostuda a už aby byl pryč.

kef

28.12.2017 20:07

Nechte si zasílat novinky na email
odhlásit se můžete kdykoliv

TonyKuba

TonyKuba 9

28.12.2017 23:41

Zdá se, že už i Svět Androida se přidává k pokleslé zábavě. Asi bude něco pravdy na tom, že časté používání mobilu poškozuje mozek.

petr dvorak

29.12.2017 4:27

Vy mě fakt donutíte to tomu panu Z hodit. Už jenom ze škodolibosti.

Ghost

z aplikace
29.12.2017 7:33

S alkoholikem Vencou, by to byla zábavnější hra.

jaroslavh

29.12.2017 7:51

Další bod pro Zemana – nemají-li jeho oponenti nic chytřejšího než si dělat srandu z jeho neuropatie.

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

29.12.2017 8:01

Jaroslavh: mají, dělat si srandu z jeho lhaní, podvodů, chlastu a mezinárodních ostud. A vůbec, máte Passy, plantážníci? ;))

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

29.12.2017 8:02

Petr Dvořák: ale no tak, takový pomstychtivý nejste. :)

Tommy_CZ

Tommy_CZ -1

29.12.2017 8:04

Za mě dobré, aniž bych chtěl hodnotit to hovado, co má i svoje vlastní voliče za ubožáky a dementy, jen by to mohlo být delší, třeba vícekolové.

petr dvorak

29.12.2017 13:21

Tommy_CZ Protažené ksichty všech těch bojovníků za jedinou pravdu mi za to stát budou. Zeman by sice nebyl moje první volba, ale škody jím napáchané jsou menší než jsem čekal. A navíc jsem mu vděčný, že zatnul tipec té koalici ODS, TOP 09 a VV. To byla od revoluce největší pohroma pro ČR.

Milan Mašek

29.12.2017 20:24

Vaše trapnost dosáhla samého dna. Jsem zvědav, až někdo udělá appku s chrchláním Vency Ruzyněho, jestli ji tu taky budete servilně propagovat.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

29.12.2017 20:59

Milan Mašek napsal: 29.12.2017 20:24

Vaše trapnost dosáhla samého dna. Jsem zvědav, až někdo udělá appku s chrchláním Vency Ruzyněho, jestli ji tu taky budete servilně propagovat.

Tak pokud bude zábavná, proč ne :)
A nevím, jakou trapnost máte na mysli :) Tu hru nevymyslel ani nenaprogramoval nikdo z SA. Hra existuje, je o ní zájem, tak jsem o ní napsali :)

Milan Mašek

30.12.2017 9:49

Pane Kiliáne, až někdo vymyslí hru “Dětská rakovina” a hráč v ní bude odstraňovat z těla mimina metastázy, tak ji tu také budete propagovat? Nemáte nějakou redakční etickou lajnu, přes níž nejdete? Pan Zeman má nemoc dolních končetin a propagovat zde parodickou a posměvačnou hru, zřejmě vymyšlenou nějakým nenávistným hulvátem, je minimálně nevkusné. OK, omlouvám se, domníval jsem se, že v redakci SA sedí lidé, kteří by byli schopni vstát a seřvat sprosťáka, který by se třeba v MHD posmíval staršímu invalidovi o holi a parodoval jej. Mýliti se je ovšem lidské. Třeba někde potkám a natočím Vaši matku, až jí nebude dobře a bude mít zdravotní potíže. Ježíš, jak já se zasměju, jak se bude směšně potácet, třeba z toho udělám nějaký byznys a to video mi nějaký server bude propagovat.

Michal Vašut

30.12.2017 21:29

Haha, ten Ovčáček je pecka :-D

petr dvorak

31.12.2017 6:40

Tak nějak souhlasím s panem Maškem. Přijde mi, že pokud jde o Zemana, tak i normálně slušní lidí podlehnou gongu Ring Volný. Já osobně bych si to nedovolil ani k Merkelové, Schwarzenbergrovi či dokonce ke Kalouskovi. Můžu mít milion výhrad (a mám), ale posmívat se stáří, nemoci jen proto, že to ,,konečně” potká člověka, kterého nesnáším je ubohé. Mám to asi z dětství. Prostě vím, že by nade mnou Vinnetou a Mirek Dušín ohrnovali nos.

jardaberan

31.12.2017 14:05

Koukám, že už i na svetandroida.cz se cenzuruje diskuse… no bomba…

Daevis

David TrlicaRedaktor 34

31.12.2017 16:48

@jardaberan: Filtr proti spamu zachytává většinu odkazů na cizí servery. Takové příspěvky následně kontrolujeme manuálně. Váš příspěvek zde můžete zveřejnit znovu, nicméně bez odkazu na článek, který je na jiném serveru.

jardaberan

3.1.2018 8:22

@David Trlica – v mém příspěvku, který byl smazán, nebyl odkaz. Pouze jsem se podivoval nad tím, že co vadí u Zemana, nevadilo u jiných. Psal jsem, že Masaryk byl sukničkář, Havel totéž kombinoval s alkoholismem, a nebýt paní Olgy (které zahýbal i když ležela na smrtelné posteli), byl by pouze autorem průměrných absurdních dramat, ale o tom se buďto nemluví, nebo to většina lidí ani neví.
Na Zemanovi mi může vadit jeho máslo na hlavě z doby, kdy byl premiérem (Mostecká uhelná, Unipetrol, Setuza, Kostelec…), ale to neznamená, že ho nutně musím zesměšňovat.

dede 64 (a008x8)

13.1.2018 15:53

Doufám že v nové aktualizaci na mě vyskočí před urnou nahatá Femen :D

RSS (komentáře k článku)