TOPlist

PussyWalk: dopotácí se pan Z. k volební urně?

pussywalk

V předvánočním čase se v Obchodě Play objevila nová verze hry PussyWalk. Jejím cílem je tentokrát dojít v kůži notně vrávoravého pana Z. až k volební urně. Co od této hříčky můžete očekávat? Na to vám odpovíme v krátké recenzi.

Obsah článku

Co hra PussyWalk slibuje?

Dílko vývojáře Pálla Zoltána se nejprve objevilo ve formě webové hry, nyní vychází i na telefony. V Obchodě Play má poměrně obsáhlý popisek, který na prvním místě deklaruje, že se jedná o „pokračování fyzicky nejpřesnějšího simulátoru českého prezidenta.“ Vaším cílem bude dovést pana Z. na jeho dobrodružné cestě k volební urně. Úkol spočívá ve střídání levé a pravé nohy, přičemž musíte udržet postavu pokud možno v pozici obvyklé pro chůzi. Cestou vás čeká řada překážek, počínaje schody, které jsou známým problémem předlohy této herní postavy, až po rozsypané tabletky či toaletní papíry.

Hra má jedinečný zvukový doprovod, skládající se jak z hlášek současného prezidenta republiky, tak i jejich populárních remixů. Možná tak trochu paradoxně působí hodnocení obsahu PEGI16 s upozorněním, že hra obsahuje nevhodné či vulgární výrazy. Je pravda, že obsah vybraných hlášek je často skutečně jadrný, ale všechny jsme mohli slyšet v televizi či rozhlase.

Jak se hra PussyWalk hraje?

Ovládání je velice prosté: zhruba horní 3/4 obrazovky zabírá scéna, ve které figuruje pan Z.. Spodní čtvrtinu obsadila tlačítka L a R, sloužící k ovládání levé a pravé nohy postavičky. Jak rychle zjistíte, pouhé střídání nohou v tomto případě nestačí, neboť figurka poměrně citelně vrávorá a ochotně ztrácí stabilitu. Nemluvě o překážkách na trase, jako jsou různé schůdky, láhve od alkoholu či lahvičky s léky, které ji dokážou spolehlivě rozhodit. Dojít do cíle je úkol, který opravdu nebude jednoduchý!

Na začátku hry má pan Z. tři životy. S každým pádem o jeden život přichází a hra se posune o malý kousek zpět, takže musíte inkriminovaný úsek překonat znovu a lépe. Cestou můžete narazit na léky, které jeden život přidají. Aktuální stav životů je zobrazen mezi tlačítky pro pohyb nohou.

Zvukový doprovod je do jisté míry zábavný, nicméně s ohledem na některé použité výrazy bychom patrně nedoporučovali půjčovat hru dětem, ani ji před nimi hrát. Sami autoři pak permanentně viditelným titulkem upozorňují, že jakákoliv podobnost se skutečnými postavami či událostmi je čistě náhodná. Nicméně přesto je naprosto jasné, koho postavička vyjadřuje.

V kontextové nabídce najdete restart hry, vypnutí/zapnutí vysoké kvality a zvuku, tabulku vítězů (kam se však očividně povedlo procpat celé řadě „fejkových“ výsledků) a seznam autorů. Odkaz na PussyWalk I patrně nebude většině z nás příliš platný, neboť vede na webovou verzi, provedenou ve Flashi.

Resumé

Ať už jsou vaše názory na pana Z. jakékoli, stejně jako se téměř jistě bude lišit hodnocení jeho výkonu funkce prezidenta republiky, hra PussyWalk je poměrně zábavná. Zaujme především hratelností, sympatickou grafikou a náročností, díky které se může stát skvělým společníkem pro zkrácení dlouhé chvíle. Zvukový doprovod je poněkud hrubšího zrna, takže patrně rozdělí hráče na dvě skupiny: první pobaví, druhá ráda využije možnost jeho vypnutí. Pokud si hru nechcete instalovat na telefon či tablet, můžete si ji zahrát také ve webovém prohlížeči. Princip ovládání i celá trasa jsou identické.

Během čtyř dnů v Obchodě Play si tento program stáhlo mezi deseti a padesáti hráči, přičemž hodnocení (na základě dvou hlasů) bylo 5,0. 13 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

PussyWalk II
PussyWalk II
Líbí se vám podobné parodické hry?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)