Menu

První aktualizace pro Samsung Galaxy S5 vylepšuje fotoaparát a snímač otisků prstů

Včera vyšla první aktualizace firmwaru pro Samsung Galaxy S5 – nejdříve hlásili uživatelé z Velké Británie, kde je k dispozici jak přes aplikaci Kies, tak formou OTA (Over The Air = vzduchem). S velkou pravděpodobností se tento update objeví během následujících dní i v dalších evropských zemích.

První aktualizace pro Samsung Galaxy S5 vylepšuje fotoaparát a snímač otisků prstů

První aktualizace pro Samsung Galaxy S5 vylepšuje fotoaparát a snímač otisků prstů

Aktualizační soubor je velký 1,4 GB a po jeho instalaci bude telefon hlásit firmware verze G900FXXU1ANE2. S ohledem na velikost je pro stažení vhodné použít Wi-Fi a ujistit se, že telefon má dostatečně nabitou baterii.

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

Podle redaktorů serveru SamMobile, kteří nový firmware vyzkoušeli v praxi, je chování telefonu s aktualizací velmi příznivé: aktualizace zlepšuje výkon fotoaparátu a rychlost jeho spuštění, vylepšuje odezvu aplikace Galerie a čtečka otisků prstů, implementovaná do tlačítka [Domů], funguje s vyšší přesností. Znatelné je prý také celkové zlepšení výkonu a lepší správa paměti RAM.

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

Vylepšení fungování čtečky otisků prstů je dobrou zprávou pro všechny, kteří touto novou bezpečnostní funkcí nahradili dosavadní odemykání telefonu zadáním PINu nebo gesta. Část uživatelů (a také řada recenzentů) si ale stěžovala, že čtečka nefunguje vždy na první pokus, což by právě aktualizace měla vyřešit.

Vylepšení fungování čtečky otisků prstů je dobrou zprávou

Vylepšení fungování čtečky otisků prstů je dobrou zprávou

Samsung plánuje postupné uvolňování aktualizace v ostatních zemích pro mezinárodní verzi Galaxy S5 v několika následujících dnech. Pokud trpělivost není vaší silnou stránkou, můžete připojit telefon k počítači s nainstalovaným softwarem Kies a zkontrolovat aktualizaci ručně. Firmware lze také stáhnout z webu SamMobile a nahrát přes aplikaci Odin.

Detaily o novém firmwaru pro Samsung Galaxy S5:

  • Model: SM-G900F.
  • Název: GALAXY S5.
  • Země: Velká Británie.
  • Verze systému: Android 4.4.2 KitKat.
  • Seznam změn: 1539356.
  • Kód produktu: BTU.
  • PDA: G900FXXU1ANE2.
  • CSC: G900FOXA1ANE2.
  • MODEM: G900FXXU1ANE2.

Samsung Galaxy S5 se na českém trhu prodává za průměrnou cenu 17 895 Kč, nejméně pak za 14 050 Kč. Vývoj ceny můžete vidět na následujícím grafu.

Graf ceny produktu Samsung G900 GALAXY S5 poskytuje server Heureka.cz

Zdroje: Galaxy Droid, SamMobile, Phandroid, IBTimes.

 

Komentáře

dunco

dunco

z aplikace
13.5.2014 18:28

PanNeznam :my si tykáme cucáku. A jen pro informaci mám Sony Z1 retarde.

Petr77

Petr77

13.5.2014 19:11

Dunco: Souhlasím s “PanNeznam”, zbytečně tady zas*ráš fórum OT a kromě toho že se chováš jako hloupý retard, tak máš zjevně problém i s očima (viz.G3 výše). Na tvém místě bych raději držel klapačku a byl bych červený jako rajče..!

dunco

dunco

z aplikace
13.5.2014 19:27

petr77:ty mě můžeš.

Tom_82

Tom_82

13.5.2014 22:00

Souhlas s PanNeznam + Petr77. Dunco, kromě toho že by ses měl nad sebou hluboce zamyslet, tak ty nám můžeš všem… Víc není co dodat.

Pluto

z aplikace
13.5.2014 23:33

Můj bože, to je osazenstvo…
Dunco, nic si z nich nedělej, boj s hloupostí je nekonečný.
Honza Dvořák : Řekněme že zkusíme začít s čistým štítem, hodně trpělivosti nám i vám ;-)
Xixao: Chytrému napověz… Vzhled neprodělal větší změnu snad od SG Ace. Rozdíl mezi S3 a S4 byl téměř čistě softwarový, S5 diskutabilní fčnost IP a diskutabilní použitelnost čtečky otisků. Ostatní změny minimální. Amoled? Přesycené barvy jsou to, co se ti líbí? Neodpovídají realitě. Za chvíli z RGB zbude torzo, nehledě k vypalování. Většina prostředí je v bílé barvě (web, aplikace aj.), což je pro Amoled energeticky náročnější, než černá. Dá se tedy říct, že má větší průměrnou spotřebu.
Kdybys chtěl ještě něco vysvětlit, tak dej vědět.

cajmen

z aplikace
13.5.2014 23:55

PanNeznam, Petr77, Tom_82: nelibi se Vam komentare kolegy Dunca? Co jste udelali? Ozvali jste se.
Duncovi neni lhostejna situace na tomto webu, ktera se tu v komentarich resi uz dlouho (zejmena pak od letosniho MWC). Co udelal on? Ozyva se.
V podstate se tedy z urciteho uhlu pohledu chovate stejne.
Rozdil je v tom, ze Dunco, Xender, Pluto a jim podobni kopou za nas za vsechny, kteri pamatujeme byvalou kvalitu clanku tohoto webu a snazi se redakci motivovat k naprave soucasneho (i dle meho nazoru) malo uspokojiveho stavu.
Objektivita clanku, castejsi reakce ze strany redakce na dotazy v komentarich, vecne nepresnosti a nekdy dokonce vyslovene dezinformace v clancich, ignorovani nekterych zajimavosti,… …na tom vsem by se dalo zapracovat.
Za mne mohu rict, ze konkurencni vyhoda tohoto webu je pouze ve 2 vecech: v clenske zakladne a tim spojenych komentarich (ve kterych se tu a tam daji nalezt zajimave tipy) a v aplikaci (cteni v app je pro mne komfortnejsi nez pres prohlizec). Jinak co se tyka informaci (zejmena novinek), jinde je to casto zajimavejsi.

Takze za mne Dunco a spol: support!

Vladimir

Vladimir

14.5.2014 10:30

No vyborne borci, jste fakt Chlapáci tady. Samej offtopic a samy nadavky..zpusoby sdelovani svych nazoru tu v diskuzi trochu hapruje :D .. nicméně k věci.. orientace na Samsung je Zřejmá, snad to redakce nechce zapírat, byla by to urážka moji inteligence..a i ostatnich tady! nedivim se, je to Samsung, dnesni „number one“. ja bych to tak ale nevidel, sam mam s4, ale u temer nikoho z lidi co znam se samsung v kapse neobjevuje. a lidi co maji „vlajkove“ s3 nebo s4, ci uz dalsi new s5 je Pomálu! orientace na Tyto lidi je podle me neprakticka a nesmyslna. Peace ;)

Pluto

z aplikace
14.5.2014 12:58

Cajmen : Napsal jste to naprosto přesně. Bez výhrad souhlasím!

paja

paja

z aplikace
14.5.2014 14:57

cajmen: Mate u mne pivo. Kdybych umel psat, tak jako Vy, napisu to same…

dunco

dunco

z aplikace
14.5.2014 15:41

Díky za podporu.

mangekiu

z aplikace
14.5.2014 15:45

jak čtu tady ti žvásty tak se musim smát ze se zde každý uz i tady dokáže hádat.

Petr Rolf

z aplikace
14.5.2014 22:27

Nooo,ani mě to k tomuto článku netáhlo.Ale teď koukám, co tu probíhá. A opět se přidám k odboji.Protože Dunco,Pluto a jim podobní maji(alespoň z mého pohledu) pravdu. Jenže je nás,bohužel, zřejmě málo na to,aby se tu něco změnilo.

Tom_82

Tom_82

15.5.2014 13:32

Ale je vás dost na to, aby jste si ZALOŽILI VLASTNÍ WEB a všem nám ukázali, jak se to správně má dělat..! :-D
Sedět na židli, mlátit do klávesnice, bu*erovat, urážet a říkat tomu “motivace” umí každá lopata. Tak se ukažte!!

Gressner

Gressner

24.7.2014 17:44

Páni a nie je to jedno? Redaktor napísal len to čo podľa neho bolo zaujímavé. Naťahujete sa tu ako malé deti. Ak niekto má výhrady voči Samsungu, nech sa páči nech si kúpi HTC ONE či Sony Z2 alebo LG G3, ak niekto doteraz nepochopil čo je v skutočnosti krása androidu, že si môže vybrať hardware a software( nadstavbu) tak je to jeho problém. A ak sa mu nepáči tak nech má WM 8.1 či iOS. Ale naťahovať sa nad takými hlúposťami ako malé deti. U mňa vydrží telefón 3.mesiace a potom mám zas nový a musím priznať že najviac mi stále vyhovoval Samsung, potom Sony a tak HTC, a čoho som sa asi zbavil najskôr tak to bol Apple 5S asi tak po šiestich týždňoch.
Tak že každému to čo sa jemu páči nech je jeho!!!!

RSS (komentáře k článku)