Každý čtvrtý prvňáček už je vybaven chytrým telefonem

prvnacek chytry telefon dite pruzkum

Průzkum v českých domácnostech ukázal zajímavé informace ohledně přenosných elektronických zařízení u dětí. Podle něj každý čtvrtý prvňáček nastoupí do školy s chytrým telefonem.

S elektronickým zařízením do školy vyrazí každý druhý prvňáček

Průzkum společnosti Moneta Money Bank ukázal možná až znepokojivé výsledky. Průzkumu se účastnilo více než 500 respondentů a uskutečnil se v polovině tohoto měsíce. Vyplývá z něj, že každý druhý prvňáček už je vybaven mobilním telefonem, tabletem, chytrými hodinkami nebo jiným přenosným elektronickým zařízením.

Nejčastěji rodiče pořizují chytré telefony (56%), na druhém místě jsou pak tablety (37%). Obyčejné hloupé telefony se pak umístily na pomyslném třetím místě (26%). Dokonce i chytré hodinky se dostaly na seznam (10%). Rodiče obvykle za zařízení utratí do pěti tisíc korun.

deti telefon skola prvni trida

Proč rodiče kupují dětem přenosná zařízení?

Nejčastěji rodiče odpovídali, že to je kvůli tomu, aby mohli s dítětem zůstat v kontaktu. Téměř třetina ale přiznala, že je kupují i s cílem udělat jim radost. Dvacet procent pak prý kvůli tomu, že chtějí podpořit jejich vzdělání. Rodiče plánují, že jejich děti budou využívat aplikace pro vzdělání, hry, aplikace pro fotografování/natáčení a také čtení knih.

Pořídili byste vašemu dítěti do školy přenosné elektronické zařízení?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)