Menu

Každý čtvrtý prvňáček už je vybaven chytrým telefonem

Průzkum v českých domácnostech ukázal zajímavé informace ohledně přenosných elektronických zařízení u dětí. Podle něj každý čtvrtý prvňáček nastoupí do školy s chytrým telefonem.

S elektronickým zařízením do školy vyrazí každý druhý prvňáček

Průzkum společnosti Moneta Money Bank ukázal možná až znepokojivé výsledky. Průzkumu se účastnilo více než 500 respondentů a uskutečnil se v polovině tohoto měsíce. Vyplývá z něj, že každý druhý prvňáček už je vybaven mobilním telefonem, tabletem, chytrými hodinkami nebo jiným přenosným elektronickým zařízením.

Nejčastěji rodiče pořizují chytré telefony (56%), na druhém místě jsou pak tablety (37%). Obyčejné hloupé telefony se pak umístily na pomyslném třetím místě (26%). Dokonce i chytré hodinky se dostaly na seznam (10%). Rodiče obvykle za zařízení utratí do pěti tisíc korun.

deti telefon skola prvni trida

Proč rodiče kupují dětem přenosná zařízení?

Nejčastěji rodiče odpovídali, že to je kvůli tomu, aby mohli s dítětem zůstat v kontaktu. Téměř třetina ale přiznala, že je kupují i s cílem udělat jim radost. Dvacet procent pak prý kvůli tomu, že chtějí podpořit jejich vzdělání. Rodiče plánují, že jejich děti budou využívat aplikace pro vzdělání, hry, aplikace pro fotografování/natáčení a také čtení knih.

Pořídili byste vašemu dítěti do školy přenosné elektronické zařízení?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

bicista

25.8.2017 10:45

Dcera jde ted do druhe tridy a stale odolovam, ackoliv uz to na me s telefonem zkousela. Branim se zuby nechty. Zatim ji do a ze skoly vozim, dokud nebude chodit sama a hrozilo by riziko nenadale situace, tak do te doby telefon ne. A pak stejne ji vse omezim bez dat, volani umoznim jen na vybrana cisla. Nehodlam platit detskou nerovaznost :) a mozna ji stejne koupim jen blbej foun, co vydrzi tyden nabitej. Potrebuje ho na spojeni s rodici a ne aby si s nim jen blbe hrala.
Nechci riskovat ze ho nekde necha, ze ji nekdo starsi vytrhne z ruky a ukradne, nebo resit displeje po padu.

Wolfsteen

wolfsteen -1

25.8.2017 13:15

Taky mám dceru, která půjde do druhé třídy a zatím potřebu nosit telefon do školy nemá. Vzhledem k tomu, že telefony recenzuji, tak se jich doma vystřídá kupa. Ona si na nich něco zahraje (testuje výdrž a stabilitu systému :-) ) a tím zatím její zájem končí. Ale počítám, že to dlouho trvat nebude a něco chtít bude i pro sebe …

79

25.8.2017 14:40

netreba deti ukrátiť o detstvo, rozvoj vlastnej fantázie, myslenia a pohľadu na reálny svet okolo seba. prinajhoršom už ten blbý mobil na kontakt by mohol stačiť. môj názor.

RSS (komentáře k článku)