Nevíte, co se starým telefonem? Projekt Upcycling může být skvělá inspirace

samsung projekt upcycling galaxy

Společnost Samsung společně s iFixit představila nový projekt Upcycling. Jeho cílem je jednak bojovat proti elektronickému odpadu a také umožnit uživatelům ukázat, jak můžou využít starý telefon, který se jím válí v šuplíku. Pojďme se podívat na to nejzajímavější využití starých telefonů.

Starý telefon použitý k těžbě kryptoměn? I to je Projekt Upcycling

Samotný Samsung se nejvíce chlubil speciální stanicí k těžení kryptoměn. Ta byla složena z celkem čtyřiceti telefonů Galaxy S5. Jako výhodu Samsung uvádí to, že jsou méně energeticky náročné a podle testů mají lepší poměr výtěžnost/příkon než PC procesory. V tomto případě jde spíše jen o ukázku toho, co by Projekt Upcycling dokázal. V reálném použití se mobilní telefony k těžení kryptoměn absolutně nehodí, a to nemluvíme o počáteční investici do několika desítek telefonů.

Galaxy Upcycling Introduction

Galaxy Upcycling Introduction

Mnohem zajímavější je zapojení starých telefonů do konceptu chytré domácnosti. A to například tak, že by se starý telefon mohl stát monitorovacím zařízením pro akvárium. S pomocí několika senzorů by mohl měřit stav vody, nebo třeba krmiva. Dále se ukázala například chytrá hračka pro děti, kde je mozkem starý telefon. Pak se ukázaly takové klasičtější věci, jako třeba možnost proměnit telefon na bezpečnostní kameru, nebo herní konzoli s podporou emulátorů starých konzolí.

Momentálně je Projekt Upcycling stále ve vývoji, brzy se ale spustí pro veřejnost. Kromě samotného softwaru pro staré telefony se přes ní budou prodávat i různé senzory a příslušenství s jejichž pomocí získají staré telefony druhý život. Spuštěna již byla speciální stránka, kde budou informace přibývat.

Využíváte k něčemu starý telefon, nebo vám leží schovaný v šuplíku?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)