Prohlížeč Firefox Focus začne kompletně blokovat reklamy na webech

firefox focus 9.0 aktualizace blokovani reklam

Mozilla má více prohlížečů. Kromě hlavního produktu Firefox, je to i Firefox Focus, což je jednodušší verze, která se zaměřuje hlavně na soukromí a bezpečnost uživatelů. Vydán byl v roce 2017 a od té doby již vyšlo několik velkých aktualizací. Brzy vychází verze 9.0 a největší novinkou má být to. že začne kompletně blokovat reklamy na webech.

Prohlížeč Firefox Focus se zaměří přímo na blokování reklam na webových stránkách

Pokud používáte Firefox Focus, tak už si možná všimnete, že některé reklamy se vám nezobrazují. Prohlížeč již totiž nějakou dobu blokuje reklamy, které v sobě mají ukryté části kódu pro sledování uživatelů. Od verze Firefox Focus 9.0 se ale reklamy přestanou zobrazovat úplně. Vydání nové verze prohlížeče se plánuje na 12. února.

Firefox Focus

Podle informací z platformy BugZilla, poběží tří týdny po tomto datu testovací verze. Vývojáři z testu chtějí hlavně zjistit, jak blokování reklam ovlivní rychlost webů a kolik procent uživatelů začne reklamy blokovat. Nejprve se tato nová funkce objeví polovině uživatelů Firefox Focus. Blokování reklam je rozhodně jedno z témat, které by se mělo objevit u prohlížeče, který se zaměřuje na soukromí a maximální bezpečnost. Firefox Focus můžete stahovat zdarma z Google Play.

Firefox Focus: No Fuss Browser
Firefox Focus: No Fuss Browser

Používáte prohlížeč Firefox Focus?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)