Prohlížeč Firefox v nové verzi přestává podporovat Adobe Flash

adobe flash firefox 56

Byly doby, kdy se podpora Adobe Flash používala jako tahák ke koupi nových Android telefonů. To už ale dlouho neplatí, oficiální podpora od Androidu padla ve verzi 4.1, ale různé aplikace ještě dokázaly udržet podporu po dlouhé roky. Nyní odpadne jeden z těch větších, a to prohlížeč Firefox.

Firefox s verzí 56 přestává podporovat Adobe Flash

Mozilla už předem řekla, že se začne zbavovat podpory Adobe Flash. Do roku 2020 by se už neměl podporovat ani na jedné platformě, kde má tato společnost aplikace. Nová verze prohlížeče také už bude fungovat pouze na Androidu 4.1 a vyšším. Právě Flash byl jeden z důvodů, proč Mozilla běžela ještě i na starších verzích Androidu. To už je ale od nové verze zbytečné, proto se zvyšuje minimální verze.

adobe flash mozilla firefox

Momentálně je nová verze Firefoxu 56 v beta verzi, můžete si příslušnou verzi stáhnout z Google Play. Stabilní verze prohlížeče by se měla aktualizovat ještě do konce tohoto měsíce.

Firefox for Android Beta
Firefox for Android Beta
Firefox Fast & Private Browser
Firefox Fast & Private Browser

Používáte ještě nějaké služby, které využívají Flash?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)