Menu

Prohlížeč Chrome se v nové verzi zakulacuje

Prohlížeč Chrome v nové verzi testovacího Canary buildu přichází s jednou hodně zajímavou novinkou. Domovská stránka prohlížeče Chrome se zakulacuje.

Prohlížeč Chrome experimentuje s novým vzhledem

Poprvé se o tomto novém vzhledu domovské obrazovky Chrome mluvilo v říjnu minulého roku. To se pouze přesunula lišta dolů, od té doby se jednou za čas objevila nějaká nová změna. Nyní ale přišla poměrně velká. Není žádným tajemstvím, že zakulacování je v poslední době u Googlu nový trend, mnohem více to například uvidíme v chystaném Androidu O. A právě kvůli tomu se mění i jednotlivé aplikace. Teď se dostalo na Google Chrome.

Tento nový vzhled je prozatím dostupný pouze v experimentální verzi Chrome Canary, takže je možné, že se do klasické stabilní verze ani nedostane. Nicméně právě díky tomu, že Google postupně zakulacuje své aplikace a prvky systému, tak je jasné, že nějakým způsobem se dostane i na Chrome.

K aktivaci této nové verze domovské obrazovky musíte mít nainstalovanou poslední verzi Chrome Canary 62 a následně do lišty zadat chrome://flags. V nabídce pak najděte položku “# enable-chrome-home-modern-layout” a aktivujte ji. Po restartu aplikace už je pak k dispozici nový vzhled domovské obrazovky.

Chrome Canary (Unstable)
Chrome Canary (Unstable)

Jak se vám líbí tento vzhled Google Chrome?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

kendees

13.8.2017 14:10

Mi se teda zakulatily jen “Nejnovější záložky” a “Články pro vás”, jinak panel pro URL adresu je pořád hranatý a spodní lištu taky nemám. Ale nainstaloval jsem Canary teprve teď čistě ze zvědavosti a aktivoval co je v článku. Nevím, jestli není třeba ještě něco zapnout pro zobrazení té spodní lišty.

kendees

13.8.2017 14:20

Tak dobrý, už to mám. 👍

SeppWinkler

SeppWinkler 11

16.8.2017 13:46

Okrúhle tvary na obdĺžnikových displejoch, to je to pravé ergonomické :) Miesto na displeji je predsa hriech využívať, keď sa všetci chcú pozerať na úžasné biele pozadie, takže k obrovským prázdnym plochám pribudne ešte nejaké to miesto z orezaných rožkov. G to vie najlepšie… :)

RSS (komentáře k článku)