Prodeje telefonů poprvé po dvou letech narůstají. Proč?

prodeje telefonů za rok 2019

Za poslední dva roky prodeje telefonů dosti stagnují. Dle serveru EnGadget je hlavním důvodem nasycenost trhu a menší inovace, jelikož telefony už jsou hotovým produktem. Lidé si svá zařízení nechávají podstatně delší dobu, než tomu bylo před pár lety, jelikož dostačují jejich potřebám.

Ruku na srdce. V posledních třech letech se velcí výrobci soustředili hlavně na evoluční pokroky v podobě co nejmenších rámečků displeje, vylepšených fotoaparátů nebo zlepšení výdrže baterie. To pro uživatele, kteří po některé z těchto inovací vyloženě neprahnou není důvodem k upgradu. Přesto prodeje telefonů za třetí kvartál roku 2019 meziročně narůstají.

Dle analýzy společnosti Strategy Analytics se od června prodalo celkem 366,3 milionů telefonů, kdežto rok předtím se ve stejném období prodalo 359,8 milionů telefonů. Celkem se tak prodalo o 6,5 milionů více zařízení, než v minulém roce. Ředitelka společnosti tvrdí, že se tak děje díky příchodu 5G sítí, nižších cen a větších displejů i u levnějších telefonů.

Lze prodeje telefonů ještě navýšit?

Zdroj: engadget.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)